Dużo interwencji strażaków w powiecie brodnickim

Czytaj dalej
Fot. Jaroslaw Jakubczak
Katarzyna Pomianowska

Dużo interwencji strażaków w powiecie brodnickim

Katarzyna Pomianowska

W nocy z niedzieli na poniedziałek interweniowali przy ul. Nowa Kolonia w Brodnicy. Konieczne było ewakuowanie 28 mieszkańców.

Po godz. 2 w nocy strażacy otrzymali zgłoszenie o silnym zadymieniu w piwnicy budynku wielorodzinnego. Dym rozprzestrzenił się na całą klatkę schodową.

- Działania dwóch zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i oddymiania pomieszczeń piwnicznych oraz klatki schodowej - mówi Krzysztof Natucki z brodnickiej jednostki straży i dodaje: - Podano prąd gaśniczy wody do palącego się pomieszczenia suszarni. Wraz z policją przeprowadzono ewakuację 28 lokatorów budynku.

Pracownicy pogotowia energetycznego odłączyli zasilanie energii elektrycznej. - Po ugaszeniu pożaru sprawdzono pomieszczenia suszarni pod kątem możliwości występowania osób poszkodowanych - obecność wykluczono - dodaje Natucki. Sprawdzono również pozostałe pomieszczenia piwniczne. Po oddymianiu i przewietrzeniu klatki schodowej oraz mieszkań przystąpiono i kontroli przy pomocy urządzeń pomiarowych stężenia tlenku węgla lokatorzy mogli wrócić do mieszkań. Akcja trwała ponad 2,5 godziny.

W piątek, o godz. 2.30 strażacy pomagali w otwarciu mieszkania przy ul. Piaski, popołudniu podobna interwencja dotyczyła ul. Wyspiańskiego. Z kolei po godz. 23 przy ul. Gwardii Ludowej strażacy zostali wezwani do wycieku gazu z sieci gazu ziemnego.

- Stwierdzono obecność gazu w pomieszczeniach kilku budynków mieszkalnych - mówi Krzysztof Natucki. Ewakuowano 20 osób, równolegle prowadzono przewietrzanie. Firma gazownicza odcięła dopływ gazu do rejonu objętego awarią. - W tracie dalszych działań monitorowano stężenie gazu w budynkach oraz na ulicy. Na miejsce działań zadysponowano przedstawicieli zarządzania kryzysowego powiatu oraz miasta. Udało się zatrzymać wyciek i wykluczyć wybuch. W niedzielną noc w Pokrzydowie 4 zastępy z Brodnicy oraz 3 zastępy OSP (Pokrzydowo, Zbiczno, Brzozie) gasiły pożar ładowarki hydraulicznej w hali magazynowej, w której znajdowały się ciągniki i maszyny rolnicze.

W żadnym ze zdarzeń nie było poszkodowanych.

Katarzyna Pomianowska

Od 2004 roku pracuje w oddziele "Gazety Pomorskiej" w Brodnicy. Zajmuje się przygotowaniem stron poświęconych powiatowi brodnickiemu i nowomiejskiemu (zarówno w papierze jak i internecie). Redaguję również bezpłatne wydanie gazety Nasze Miasto Brodnica.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.