Bartłomiej Romanek

Dwanaście nowych MAN-ów wyjedzie jesienią na ulice Częstochowy

Dwanaście nowych MAN-ów wyjedzie jesienią na ulice Częstochowy
Bartłomiej Romanek

Częstochowa podpisała umowę ze spółką MAN Truck and Bus Polska na zakup 12 nowoczesnych autobusów. Pojazdy wyjadą na ulice Częstochowy jesienią.

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne wkrótce wzbogaci swój tabor o 12 nowoczesnych autobusów marki MAN. W czwartek w zajezdni MPK podpisano umowę na zakup nowych pojazdów. Będą one kosztować 13,3 miliona zł, ale Częstochowa pozyskała na ich zakup 9 milionów zł z funduszy unijnych.

Bezpieczne i ekologiczne

To kolejny ważny krok w rozwoju niskoemisyjnego transportu w mieście oraz poprawy komfortu podróżowania środkami MPK - mówi prezydent Krzysztof Matyjaszczyk. - Dzięki kolejnym europejskim środkom już jesienią nowe, bezpieczne, ekologiczne, bogato wyposażone autobusy powinny zacząć służyć ludziom. Wierzę, że będzie to kolejna zachęta do korzystania z komunikacji publicznej i przesiadania się do autobusów i tramwajów - z własnych samochodów.

12-metrowe autobusy marki MAN A37 z napędem dieslowskim będą spełniać najwyższe normy niskiego poziomu emisji spalin EURO 6.

Pojazdy będą wyposażone w system automatycznego gaszenia pożaru, klimatyzację, monitoring, elektroniczny system informacji, system zliczania potoków pasażerskich, biletomaty oraz wi-fi.

Pozostało jeszcze 57% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Bartłomiej Romanek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.