Łukasz Klimaniec

Dworzec w Czechowicach-Dziedzicach ładny, a gdzie parking?

Dworzec w Czechowicach-Dziedzicach ładny, a gdzie parking?
Łukasz Klimaniec

W Czechowicach-Dziedzicach żałują, że z płyty dworca autobusowego zniknęły miejsca parkingowe. Czynienie z tego zarzutu jest nietrafione. To było rozwiązanie prowizoryczne - uważa burmistrz .

Przed świętami w Czechowi-cach-Dziedzicach został przekazany do użytkowania dworzec autobusowy, którego płyta była remontowana od sierpnia tego roku. Zmiana jest ogromna, bo prace remontowe polegały nie tylko na wymianie zniszczonej nawierzchni, ale przede wszystkim na wykonaniu całkowicie nowego układu komunikacyjnego na placu, nowych wjazdów i zjazdów z dróg publicznych. W efekcie zaprojektowane i wybudowane zostały cztery perony dla pasażerów wraz z obsługującymi je drogami dla autobusów.

Jednak podczas remontu zostały zlikwidowane dotychczasowe miejsca parkingowe dla samochodów osobowych. I to wzbudziło niezadowolenie niektórych mieszkańców.

- Przy starym dworcu było co najmniej 10 stanowisk parkingowych, a teraz po remoncie zrobione są jakieś niepotrzebne skwery zieleni, a parking zlikwidowany - stwierdził Jarosław Wlazło zwracając się z tą sprawą do burmistrza Czechowic-Dziedzic.

Pozostało jeszcze 65% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Łukasz Klimaniec

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.