Łukasz Klimaniec

Dworzec w Czechowicach-Dziedzicach wreszcie będzie wyremontowany. Jest na liście PKP

Dworzec w Czechowicach-Dziedzicach wreszcie będzie wyremontowany. Jest na liście PKP
Łukasz Klimaniec

Dworzec w Czechowicach-Dziedzicach znalazł się w planie remontów jako jeden z ostatnich, więc możliwe, że remont skończy się w roku 2023. W całej Polsce kolej chce wyremontować 189 budynków.

Trudno znaleźć w Beskidach drugi taki obiekt, o planowanej modernizacji którego napisano już i powiedziano tak wiele. Dworzec kolejowy w Czechowicach-Dziedzicach rażący od lat swoją szpetotą m.in. pasażerów podróżujących pociągiem z Bielska-Białej do Warszawy lub w kierunku Wiednia, według różnych zapowiedzi miał być już dawno zmodernizowany.

Zdesperowana brakiem jego remontu gmina Czechowice-Dziedzice w 2009 r. była nawet blisko przejęcia budynku dworca od Zakładu Nieruchomości PKP. Planowała go wyremontować i zagospodarować. Ale tuż przed sfinalizowaniem sprawy dworzec trafił pod administrację innej kolejowej spółki, która... odmówiła jego sprzedaży. Nic nie wyszło też z zapowiadanej przez PKP rewitalizacji dworca w 2015 r.

Tymczasem w poniedziałek 30 października finał tej sagi ogłosił Grzegorz Puda, bielski poseł PiS oznajmiając na konferencji w holu czechowickiego dworca, że obiekt znalazł się na liście 189 budynków dworcowych przeznaczonych do remontu w ramach programu Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa.

W dalszej części:

 • Czy uda się przyspieszyć termin prac
 • Kto wynajmie sporą część zmodernizowanego dworca i po co
 • Jak będzie wyglądać dworzec po remoncie
Pozostało jeszcze 73% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Łukasz Klimaniec

Dziennikarz oddziału DZ w Bielsku-Białej. W DZ pracuje od 2001 r. Początkowo zajmował się tylko sportem relacjonując m.in. mecze siatkarek BKS Stal, piłkarzy bielskiego Ceramedu (dzisiejszego Podbeskidzia), koszykarzy bielskiego Spetechu (tak, był taki klub!) oraz niższych lig piłkarskich z regionu. Dziś dziennikarz, redaktor, także fotoreporter śledzący i relacjonujący wydarzenia z terenu Bielska-Białej i powiatu bielskiego - to, co dzieje się na drogach, w lokalnych społecznościach, w samorządzie oraz w beskidzkim sporcie.
Prywatnie kibic FC Barcelona, miłośnik komiksów ze szczególnym uwzględnieniem twórczości Grzegorza Rosińskiego. Kiedyś starty w Biegu Fiata, Cieszyńskiej Fortunie Biegu, dziś bieganie w domu za czwórką dzieci.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.