Dworzec w Koluszkach do rozbiórki!

Czytaj dalej
Małgorzata Trzuskowska

Dworzec w Koluszkach do rozbiórki!

Małgorzata Trzuskowska

Stary budynek dworca zastąpi nowy, wybudowany w innym miejscu Nowa lokalizacja (przy ul. 3 Maja) ma być bardziej wygodna dla podróżnych.

PKP S.A. podjęły decyzję o wyburzeniu budynku dworcowego w Koluszkach. Zastąpi go dworzec zbudowany zupełnie od nowa i w nowym miejscu.

Nie będzie stał pomiędzy torowiskami, tak jak ten obecny (usytuowany jest on dokładnie na peronie 2.), ale bezpośrednio przy ul. 3 Maja, na terenie obecnej rampy kolejowej. Ma być to rozwiązanie zdecydowanie bardziej wygodne dla podróżnych. Niezbyt po drodze jest im bowiem do dworcowego budynku po tym, jak przed dziewięcioma laty, podczas przebudowy linii kolejowej Łódź-Warszawa, rozebrano biegnącą ponad torami kładkę. Podróżni korzystają teraz z wybudowanego wtedy przejścia podziemnego, które zlokalizowane jest w rejonie przyszłego budynku dworcowego.

- Obecny dworzec, to teraz wielkie puste przestrzenie, odsunięte od przejścia podziemnego - mówi Mateusz Karwowski z Urzędu Miejskiego w Koluszkach. - Takie rozwiązanie jest całkowicie niefunkcjonalne.

W październiku tego roku ma być ogłoszony przetarg na projekt nowego dworca. Poza tym, że poczekalnia i kasy zmienią lokalizację, będą znajdować się zapewne w bardziej efektownym obiekcie. Obecny budynek z późnych lat 60. minionego wieku, niezależnie od tego jakim sentymentem kto by go darzył (na dworcu w Koluszkach był choć raz niemal każdy mieszkaniec łódzkiego regionu), do najpiękniejszych wszak nie należy...

Rozbiórka ma ruszyć w przyszłym roku. Budowa również i potrwa najprawdopodobniej do 2020 r.

Stacja kolejowa w Koluszkach placem budowy była ostatnio w latach 2006-2008, kiedy to w ramach projektu „Modernizacja linii kolejowej Warszawa - Łódź” przebudowano tu perony, wybudowano wspomniane przejście podziemne, kasując nadziemne, wymieniono tory i zbudowano Lokalne Centrum Sterowania.

Małgorzata Trzuskowska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.