Dworzec w Piekarach Śląskich powstanie jesienią. Jak wyglądają inne? [ZDJĘCIA, SUWAK]

Czytaj dalej
Fot. arc.
Iwona Makarska

Dworzec w Piekarach Śląskich powstanie jesienią. Jak wyglądają inne? [ZDJĘCIA, SUWAK]

Iwona Makarska

Budowa nowego dworca autobusowego na os. Wieczorka w Piekarach Śląskich jest już na finiszu. Pasażerowie czekają na efekty. Tymczasem na zdjęciach prezentujemy Wam także inne dworce w województwie śląskim.

Na nowym dworcu autobusowym w Piekarach stanęła poczekalnia, w której znajdą się tablice informacyjne, toaleta, wi-fi i Punkt Obsługi Pasażera. Prace przy budowie dworca są zaawansowane.

Mieszkanie za czytanie

Przypomnijmy, że dworzec należał do MZKP w Tarnowskich Górach. Kiedy Piekary wystąpiły z MZKP i w 2008 wstąpiły do KZK GOP, MZKP dworzec zamknął i wystawił na sprzedaż. Piekary stały się jego właścicielem w 2009 roku.

Projekt nowego dworca zakłada siedem stanowisk postojowych dla autobusów. Budynek dworca ma stanowić bryłę zlokalizowaną pod zadaszeniem. W zamyśle architektów prace przy dworcu oprócz poprawy estetyki i obsługi pasażerów, pozwolą stworzyć ożywiającą ten fragment miasta przestrzeń.

Koszt inwestycji to zgodnie z umową około 3 mln 665 tys. złotych. Jednak jak informuje Urząd Miasta, w związku z wystąpieniem trudnych warunków terenowych, wartość zabezpieczonych środków na budowę dworca wzrosła o ok. 350 tys. złotych.

Przystanki wszystkich autobusów na czas budowy znajdują się na parkingu Intermarche przy ulicy Jana Pawła II. Prace mają zakończyć się jeszcze w tym roku.

Piekary Śląskie

Tarnowskie Góry

Zabrze

Katowice

Iwona Makarska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.