Dworzec w Piekarach Śląskich powstanie jesienią. Jak wyglądają inne? [ZDJĘCIA, SUWAK]

Czytaj dalej
Fot. arc.
Iwona Makarska

Dworzec w Piekarach Śląskich powstanie jesienią. Jak wyglądają inne? [ZDJĘCIA, SUWAK]

Iwona Makarska

Budowa nowego dworca autobusowego na os. Wieczorka w Piekarach Śląskich jest już na finiszu. Pasażerowie czekają na efekty. Tymczasem na zdjęciach prezentujemy Wam także inne dworce w województwie śląskim.

Na nowym dworcu autobusowym w Piekarach stanęła poczekalnia, w której znajdą się tablice informacyjne, toaleta, wi-fi i Punkt Obsługi Pasażera. Prace przy budowie dworca są zaawansowane.

Mieszkanie za czytanie

Przypomnijmy, że dworzec należał do MZKP w Tarnowskich Górach. Kiedy Piekary wystąpiły z MZKP i w 2008 wstąpiły do KZK GOP, MZKP dworzec zamknął i wystawił na sprzedaż. Piekary stały się jego właścicielem w 2009 roku.

Projekt nowego dworca zakłada siedem stanowisk postojowych dla autobusów. Budynek dworca ma stanowić bryłę zlokalizowaną pod zadaszeniem. W zamyśle architektów prace przy dworcu oprócz poprawy estetyki i obsługi pasażerów, pozwolą stworzyć ożywiającą ten fragment miasta przestrzeń.

Koszt inwestycji to zgodnie z umową około 3 mln 665 tys. złotych. Jednak jak informuje Urząd Miasta, w związku z wystąpieniem trudnych warunków terenowych, wartość zabezpieczonych środków na budowę dworca wzrosła o ok. 350 tys. złotych.

Przystanki wszystkich autobusów na czas budowy znajdują się na parkingu Intermarche przy ulicy Jana Pawła II. Prace mają zakończyć się jeszcze w tym roku.

Piekary Śląskie

Tarnowskie Góry

Zabrze

Katowice

Iwona Makarska

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.