Działaczka PO przegrała proces z dziennikarką

Czytaj dalej
Fot. Grzegorz Dembinski
Łukasz Cieśla

Działaczka PO przegrała proces z dziennikarką

Łukasz Cieśla

Jest pierwszy wyrok związany ze sprawą Justyny Lachor- Adamskiej. Działaczka PO miała w kontrowersyjny sposób nabyć mieszkanie komunalne w Poznaniu. Sąd orzekł, że tekst w „Głosie Wielkopolskim” zarzucający jej kłamstwo podczas transakcji nie mijał się z prawdą.

Kulisy nabywania lokalu w Poznaniu przez działaczkę PO opisaliśmy w grudniu 2014 roku. Justyna Lachor-Adamska, wcześniej typowana jako jedna z możliwych zastępców prezydenta Poznania, po pewnym czasie zareagowała trzema aktami oskarżenia.

Łącznie oskarżyła dziewięć osób, w tym sześciu dziennikarzy „Głosu Wielkopolskiego”. Skorzystała z krytykowanego przez wiele osób artykułu 212 kodeksu karnego mówiącego o zniesławieniu. Działaczka PO uważa, że sama prawa nie złamała. Czuje się skrzywdzona krytyką pod swoim adresem.

O całej sprawie przeczytasz w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 87% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Łukasz Cieśla

Zajmuję się głównie sprawami kryminalnymi, śledztwami, prokuraturą i procesami sądowymi. Chętnie podejmuję również inne, ciekawe i kontrowersyjne tematy. Czasami piszę o polityce. Jestem współautorem reportaży telewizyjnych w "Superwizjerze TVN".

Wychodzę z założenia, że najciekawsi są ludzie i fakty.

W "Głosie Wielkopolskim" swoje pierwsze teksty opublikowałem jeszcze jako student, latem 2003 roku. Prywatnie jestem pasjonatem sportu pod różnymi postaciami, podróży i Gruzji, do której jeżdżę od kilkunastu lat.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.