Dzieci czekają na Twoją pomoc. Spełnij ich marzenia!

Czytaj dalej
Fot. 123rf
red.

Dzieci czekają na Twoją pomoc. Spełnij ich marzenia!

red.

Jest sprawa. Potrzebujemy Twojej pomocy. Do Gwiazdki trzeba spełnić marzenia dzieci ze świetlic, między innymi socjoterapeutycznych.

Takie świetlice, niezależnie od ich nazwy, to często ostatni ratunek dla tych dzieci, których rodziny nie radzą sobie z różnymi swoimi trudnościami. Dzieciaki mają tu rozmaite zajęcia - sportowe, rekreacyjne, kulturalne. Otrzymują pomoc w nauce. Mogą rozwijać zainteresowania. Jednym zdaniem - to ich drugi, czasami o wiele lepszy i przyjaźniejszy, dom...

Te świetlice prowadzą m.in organizacje i stowarzyszenia, które mają wspaniałych wychowawców, ale nie mają pieniędzy, by wyposażyć świetlice. Właśnie dlatego postanowiliśmy, że to im pomożemy w ramach naszej corocznej akcji charytatywnej. Czyli Świątecznego Pogotowia. Już ruszyło. Już działa. Przyłącz się i pomóż. Po to, by siedzenie w świetlicach nie było „zabijaniem” czasu, ale jego ciekawym i atrakcyjnym spędzaniem. Alternatywą dla nudy i niekoniecznie mądrych pomysłów.
Jak możesz pomóc? Przynosząc nam do redakcji materiały plastyczne (kredki, mazaki, farbki, bloki rysunkowe), gry planszowe (na liście marzeń wysokie miejsca zajmuje „Eurobiznes”, „Monopol”, „Scrabble”). Jako dodatek do paczek mile widziane będą też słodycze.

Niewiele? No tak. Dlatego Ty też możesz pomóc. I nieważne, że przyniesiesz nam jedną paczkę kredek albo trzy opakowania plasteliny. Przecież wielka paczka składa się z małych rzeczy! Ty coś przyniesiesz, inny Czytelnik dołoży, ktoś się dorzuci i zawieziemy dzieciakom takie paczki, że będą skakały z radości!
Szczegóły akcji poznasz w codziennych wydaniach „GL”, gdzie przeczytasz o dzieciach z konkretnych świetlic - ich potrzebach i marzeniach (tych malutkich i większych, bo i takie są).
Akcja trwa od 7 do 18 grudnia. Poniżej przypominamy świetlice, o których już poprzednio pisaliśmy.

Możesz pomóc? Czytaj „GL”, gdzie wyjaśniamy, jak to zrobić. Możesz też pisać na [email protected]

red.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.