"DZieci Śpiewają Kolędy 2016": wybraliśmy uczestników, teraz czas na warsztaty wokalne

Czytaj dalej
Ola Szatan

"DZieci Śpiewają Kolędy 2016": wybraliśmy uczestników, teraz czas na warsztaty wokalne

Ola Szatan

W sobotę podczas castingu wybranych zostało 32 uczestników projektu „DZieci Śpiewają Kolędy 2016”. W tym tygodniu nasi młodzi wokaliści zaczęli już przygotowania na specjalnych warsztatach wokalnych.

Ponad siedemdziesiąt młodych wokalistek i wokalistów wzięło udział w castingu do drugiej edycji naszej akcji „DZieci Śpiewają Kolędy”, która w sobotę odbyła się Młodzieżowym Ośrodku Pracy Twórczej przy ul. 3 Maja 30, w Dąbrowie Górniczej. Najmłodsi artyści, którzy zgłosili się na przesłuchania mieli po 5 lat, a najstarsi 15 lat. Niektórzy mieli już na koncie mniejsze lub większe sukcesy muzyczne, udział w konkursach wokalnych. Pojawili się też tacy, którzy już w ubiegłym roku mieli okazję spróbować swoich sił w projekcie „DZieci Śpiewają Kolędy”. I złapali bakcyla.

32 wokalistów
Wśród tych ostatnich znalazł się m.in. 12-letni Wiktor Andrysiak z Katowic. – Przez miniony rok niewiele zmieniło się w moim życiu - mówił Wiktor. – Udział w akcji „DZieci Śpiewają Kolędy” wspominam bardzo miło. Fajni ludzie, świetna atmosfera. Dlatego zdecydowałem się wziąć w tym udział po raz drugi - powiedział. Chłopak podczas sobotniego castingu zaśpiewał kolędę „Pójdźmy wszyscy do stajenki”.

Uczestniczką pierwszej edycji była także Julia Kazuch. – Dalej rozwijam swoją pasję do śpiewania. Zdecydowałam się spróbować swoich sił także w tegorocznej edycji akcji, ponieważ bardzo miło wspominam ubiegłoroczną przygodę. Poznałam fajnych ludzi i do dzisiaj z częścią osób utrzymuję kontakt – powiedziała Julia.

11-letnia Olivia Klinke z Bytomia czuła się na przesłuchaniu jak ryba w wodzie. Nic dziwnego. – Śpiewam chyba od urodzenia, a tak bardziej profesjonalnie to od czterech lat - powiedziała dziewczynka. Poznała smak występów na scenie, brała udział w konkursach, chodzi także na zajęcia wokalne. – Chciałabym zostać albo piosenkarką albo aktorką - przyznała Olivia. A póki co przed nią prawie dwumiesięczna przygoda z projektem „DZieci Śpiewają Kolędy 2016”.

O tym, że nawet kontuzjowana noga nie może przeszkodzić w drodze do kariery przekonał się Bartłomiej Krzyżak. 12-latek, uczeń gimnazjum w Mysłowicach, przyszedł na przesłuchania z nogą w gipsie. – Niefortunnie skoczyłem ze schodów - zdradził chłopak. – Ale gips ma być ściągnięty do dwóch tygodni - dodał. Bartłomiej również chodzi na zajęcia wokalne, ma na koncie udział w konkursach.

Jedną z najczęściej wybieranych kolęd podczas castingu było „Lulajże Jezuniu” zaśpiewała ją m.in. Jagoda Zub. Jak się okazało, na tyle dobrze, że zapewniła sobie udział w naszym projekcie. W sumie do akcji „DZieci Śpiewają Kolędy 2016” zaprosiliśmy 32 młodych wokalistów. To o kilka osób więcej niż w ubiegłym roku. W pierwszej edycji wzięło udział 27 dzieci. W tym roku komisja miała bardzo trudne zadanie, bo poziom uczestników był bardzo wysoki.

Wysoki poziom
– Rzeczywiście poziom był wyższy niż rok temu. Podczas castingu do pierwszej edycji akcji zdarzały się jeszcze osoby, które wyraźnie odstawały. teraz było inaczej - zdradził Dariusz Szweda, który razem z Agnieszką Zawieruchą będzie czuwać nad profesjonalnym przygotowaniem wokalnym.

– Wybraliśmy więcej osób, ale dzięki temu mamy fajną kolorową, rozśpiewaną ekipę. Mam nadzieję, że wszyscy będą zadowoleni z udziału w tym projekcie - dodał Dariusz. Uczestnicy wybrani podczas sobotniego castingu mają już za sobą spotkanie organizacyjne (w Młodzieżowym Ośrodku Pracy Twórczej w Dąbrowie Górniczej), w trakcie którego poznali zestaw kolęd, których trzeba się będzie nauczyć.

Wczoraj wieczorem odbyły się pierwsze z regularnych warsztatów, które będą przygotowywały ich do wejścia do studia nagraniowego. Nasi wokaliści będą ćwiczyli m.in. teksty samych kolęd, a także śpiew z podziałem na głosy. Efekty poznamy w grudniu.

***
DZIeci Śpiewają Kolędy 2016 to projekt, którego efektem będzie płyta z kolędami, nagrana przez naszych uczestników w MAQ Records w Wojkowicach Śląskich. Płyta ukaże się w jednym z grudniowych wydań Dziennika Zachodniego. Do studia nagraniowego dzieci wejdą w połowie listopada. Wcześniej czeka ich kilka spotkań w ramach warsztatów wokalnych

Ola Szatan

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.