Dziecko zamknięte w rozgrzanym aucie w Rybniku. Matka zapomniała?

Czytaj dalej
Fot. ARC
Barbara Kubica

Dziecko zamknięte w rozgrzanym aucie w Rybniku. Matka zapomniała?

Barbara Kubica

Dziecko zamknięte w rozgrzanym samochodzie w Rybniku siedziało prawie dwie godziny. Matka pozostawiła dziecko w zamkniętym rozgrzanym aucie z psami. 3-latek był wycieńczony. Chłopiec był spocony, przypięty pasami i zamknięty w nagrzanym od upału samochodzie, a na dodatek w środku razem z nim przebywały dwa psy. To się mogło skończyć tragicznie!

O krok od tragedii w Rybniku. Matka pozostawiła swoj dziecko w zamkniętym rozgrzanym samochodzie.

To się mogło skończyć wielką tragedią. Strażnicy miejscy z Rybnika pomogli małemu chłopcu, który został zamkniety w samochodzie przez matkę i pozostawiony. Dziecko na szczęście zauważyła kobieta obsługująca parking i powiadomiła o wszystkim strażników miejskich. Ci pospieszyli z pomocą. A w aucie, z powodu upału było niezwykle gorąco.

- Kobieta wskazała pojazd przybyłemu na miejsce patrolowi. Samochód był zamknięty na klucz, a tylna szyba była lekko uchylona. Wysoka temperatura panująca wewnątrz pojazdu powodowała, że dziecko obficie się pociło. Chłopczyk, który był zamknięty wraz z dwoma psami, ponadto był stosunkowo grubo ubrany - miał na sobie kurtkę i sweter - mówi Adam Jurasiński z rybnickiej straży miejskiej.

Interweniująca strażniczka włożyła rękę w wąską szczelinę uchylonego okna i zapierając się, opuściła szybę na tyle, by zapewnić dziecku większy dopływ świeżego powietrza. Chłopiec był wycieńczony.

OTO PODOBNA SYTUACJA Z KATOWIC

DZIECKO ZAMKNIĘTE W SAMOCHODZIE

W aucie pozostawionym na parkingu przed jednym z katowickich centrów handlowych był zamknięty 9-letni chłopiec. - Dziecko spocone, czerwone, nie potrafiło od środka sobie otworzyć drzwi - mówi Jacek Pytel, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Katowicach. Świadkowie zdarzenia wybili szybę w samochodzie, by uratować życie chłopcu.

JAK TŁUMACZYŁA SĘ MATKA 3-LETNIEGO CHŁOPCA Z RYBNIKA? CZYTAJ NA STRONIE 2.

Funkcjonariusze napoili dziecko oraz pomogli mu zdjąć część ubrań a przede wszystkim wyswobodzić się z pasów bezpieczeństwa, których chłopiec sam nie potrafił odpiąć. Na miejsce wezwano także patrol policji. Po jakimś czasie przy pojeździe pojawiła się matka dziecka.

- Kobieta twierdziła, że panuje nad sytuacją i że zostawiła syna raptem na parę minut. Z relacji świadków wynikało jednak, że dziecko pozostawione było bez opieki co najmniej od dwóch godzin. Przybyli na miejsce policjanci poinformowali matkę dziecka, że sprawa ta trafi do Sądu rodzinnego - mówią strażnicy miejscy.

Rybniccy policjanci i strażnicy sa szczegółnie wyczuleni na podobne przypadki po tragedii, do jakiej doszło w czerwcu ubiegłgo roku. Zmarła wtedy 3-letnia Oliwia. Dziewczynka została pozostawiona w zamkniętym samochodzie, zaparkowanym w rejonie ul. Podmiejskiej. Prawdopodobnie ojciec miał zawieźć dziecko do przedszkola, ale o nim zapomniał. Zaparkował i poszedł do pracy.

Ojciec zostawił 3-letnią córkę na 8 godzin w samochodzie. Dziecko zmarło - WIDEO:

Wideo: Fakty TVN/X-News


*Wybieramy Dziewczynę Lata 2015 ZGŁOŚ SIĘ i ZAGŁOSUJ NA KANDYDATKĘ
*Nowy sklep IKEA powstanie w Zabrzu
*Burza na Śląsku i Zagłębiu. Po burzy Rydułtowy wyglądają jak po wojnie ZDJĘCIA + WIDEO
*Przepis na leczo SPRAWDZONY I NAJSZYBSZY
*Program Rolnik szuka żony 2: Rolniczka Anna będzie gwiazdą
*Plebiscyt Fotolato 2015 WYGRAJ FANTASTYCZNE NAGRODY
*Erotyczna bielizna i gadżety z Zabrza podbijają rynek w Arabii Saudyjskiej

Barbara Kubica

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.