Dziękowali u o. Rydzyka w Toruniu za „dobrą zmianę”

Czytaj dalej
Fot. Jacek Smarz
NM, JW

Dziękowali u o. Rydzyka w Toruniu za „dobrą zmianę”

NM, JW

Dziękujmy Panu Bogu za dobre zmiany w naszym ojczystym domu - głosił podczas sobotniego festynu Radia Maryja bp Ignacy Dec.

- Jest fajnie! Jesteśmy na uroczystościach Rodziny Radia Maryja pierwszy raz, ale w naszym autokarze są też osoby, które uczestniczą w nich po raz kolejny - mówiły pani Elżbieta z córką Andżeliką.

Grudziądz, Golub-Dobrzyń, Lubin Górniczy, Warszawa, Zamość, Ostrów Wielkopolski, Mielec, Bełchatów, Wejherowo, Sokołów Podlaski, Tomaszów - nazwy m.in. tych miejscowości widniały na uniesionych w górę tabliczkach.

Nie zabrakło również patronów festynu Mariusza Błaszczaka, ministra spraw wewnętrznych, oraz Antoniego Macierewicza, szefa MON. - Spotykamy się w miejscu modlitwy, ale i pamięci o tych, którzy nadali kierunek naszemu życiu społecznemu, którzy dbali o zachowanie polskości - mówił Błaszczak. Nie omieszkał też wspomnieć o bilionie dolarów amerykańskich strat materialnych, jakie Niemcy mieli spowodować w Polsce w czasie II wojny światowej.

W sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II odsłonięto tablicę pamiątkową „Kobiety internowane. Gołdap 1982”. - Nie byłoby tego dziękczynienia bez tych kobiet - podkreślał o. Tadeusz Rydzyk, dyrektor Radia Maryja.

- Kochana Rodzino Radia Maryja, dziękuję, że do tego sanktuarium w świętym miejscu Torunia i Polski przynosicie prawdziwie polskiego ducha i rodzinne wartości - mówił z kolei prezydent Torunia Michał Zaleski.

A w homilii bp Ignacy Dec przekonywał: - Polska nie była by dzisiaj taka, jaka jest, gdyby nie było Radia Maryja, Telewizji Trwam i pozostałych dzieł toruńskich, stworzonych przez ojców redemptorystów. Dziękujmy Panu Bogu także za dobre zmiany w naszym ojczystym domu i prośmy Pana Boga, by dodawał sił tym, którzy stoją mocno przy wartościach katolickich i narodowych, a którzy z tego powodu są atakowani i niekiedy szkalowani i poniewierani, aby wytrwali na drogach prawdy i troski o dobro wspólne narodu.

Rodzina Radia Maryja bawiła się też podczas występów m.in. Jerzego Połomskiego, grup folklorystycznych i Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej.

NM, JW

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.