Dziękujemy serdeczne! Daliście dzieciakom uśmiech i radość

Czytaj dalej
Fot. Fot. Agnieszka drzewiecka
Agnieszka Drzewiecka95 722 57 72 [email protected]

Dziękujemy serdeczne! Daliście dzieciakom uśmiech i radość

Agnieszka Drzewiecka95 722 57 72 [email protected]

Dzięki Wam, Drodzy Czytelnicy, w dziewięciu świetlicach będzie bardziej radośnie. W niektórych brakowało przecież nawet gier czy lalek.

Do samochodu ledwo zmieściły się prezenty, które wieźliśmy dzień przed Wigilią do świetlic w Grochowie pod Sulęcinem i w Kostrzynie. Wśród nich było mnóstwo ciekawych gier, puzzli, układanki, zabawki, lalki, książki, kolorowanki, wyklejanki, piłki, kolorowe mazaki i inne przybory szkolne oraz słodycze. Do Kostrzyna dotarła też kuchenka mikrofalowa - wychowawczynie nie mają tam gdzie podgrzewać dzieciom posiłków, a do Grochowa krótko po świętach dotrze projektor do wyświetlania na przykład bajek.

- Cieszymy się z tych prezentów, bo nasza świetlica ma naprawdę wielkie potrzeby, a brakuje pieniędzy, by ją wyposażyć i kupić wszystko, co potrzebne - mówi sołtys Grochowa Tomasz Terech.

Wszystko to mogliśmy przekazać tym placówkom dzięki naszym Czytelnikom. To efekt gazetowej akcji świątecznej. W tym roku pomagamy świetlicom środowiskowym, w których dzieci otrzymują pomoc w odrabianiu lekcji, opiekę, które organizują im czas, ciekawe zajęcia, posiłki, czasem wycieczki. W wielu z nich jest naprawdę niezbyt bogato.

Poza wymienionymi świetlicami zdążyliśmy już obdarować prezentami trzy gorzowskie placówki, które wzięły udział w naszej akcji: Barkę prowadzoną przez parafię przy ul. Żeromskiego oraz świetlice przy ul. Obotryckiej i Słonecznej prowadzone przez Stowarzyszenie Pomocy Bliźniemu im. Brata Krystyna. Prezenty dotarły już też do świetlic w Międzyrzeczu, Słubicach, obdarowane zostaną też świetlice w Strzelcach Krajeńskich (dla nich mamy m.in. karton gier oraz stolik i krzesełka dostosowane dla potrzeba małych dzieci, a tego właśnie bardzo w świetlicy brakowało) i Ośrodek Rehabilitacyjno - Edukacyjno - Wychowawczy dla dzieci niepełnosprawnych w Drezdenku.

W imieniu podopiecznych i wychowawców wszystkich tych dziewięciu świetlic dziękujemy wszystkim darczyńcom. Dzięki Wam czas spędzany przez dzieci w świetlicach będzie o niebo bardziej kolorowy i radosny!

Agnieszka Drzewiecka95 722 57 72 [email protected]

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.