Joanna Krężelewska

Dzielą się sobą. W ten sposób mnożą dobroć. Za bezinteresowną pracę zostali nagrodzeni

Tytuły Wolontariusz Roku otrzymali Agnieszka i Robert Gontarowie, Renata Grosiak i Krzysztof Gort. Dla wszystkich wolontariuszy (i nie tylko!) zagrał Fot. Radek Koleśnik Tytuły Wolontariusz Roku otrzymali Agnieszka i Robert Gontarowie, Renata Grosiak i Krzysztof Gort. Dla wszystkich wolontariuszy (i nie tylko!) zagrał Leski
Joanna Krężelewska

W gminie Sianów nie brakuje osób, które bezinteresownie pomagają innym. Wczorajszy koncert był dla nich głośnym: „Dziękujemy!”

„Najlepszą drogą do odnalezienia samego siebie jest zagubienie się w służeniu innym” - powiedział Ghandi. Tą maksymą w gminie Sianów kieruje się wiele osób. Poświęcają  wolny czas dla innych, pracują, by pomagać. Kilka lat temu włodarze gminy postanowili wyróżnić tych, którzy bardzo często poza obiektywami kamer czy fleszami aparatów robią dobrą robotę - pomagają. 

 

- Dzięki aktywnym społecznikom, ludziom, którzy sami inicjują wiele wydarzeń, Sianów wygląda inaczej niż większość samorządów - zaznaczył burmistrz Maciej Berlicki. - Co ważne, część organizowanych akcji nakierowana była na pomoc osobom, które nie mieszkają w naszej gminie. Taka była potrzeba chwili. Warto też zauważyć, że coraz więcej osób spoza Sianowa przyjeżdża tu i tu chce działać. Widzą w nas potencjał.

Pozostało jeszcze 97% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Joanna Krężelewska

Rocznik 1983. Absolwentka Wydziału Nauk Historycznych na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Studentka psychologi na Uniwersytecie Gdańskim. Od 2006 roku dziennikarka „Głosu Pomorza”, dziś „Głosu Koszalińskiego”. Na łamach dziennika relacjonuje przebieg procesów sądowych w sprawach karnych. Pisze o kulturze, sprawdza, co dzieje się w gminie Sianów i gminie Karlino. Na gk24.pl prowadzi magazyn poświęcony kulturze. Autorka książki „Historia pisana zbrodnią”, poświęconej najgłośniejszym procesom sądowym w sprawach karnych, które toczyły się przed koszalińskim sądem po II wojnie światowej. Nałogowo czyta, szczególnie kryminały i przepisy kulinarne. Uwielbia podróże, żeglowanie, wycieczki rowerowe, las i mokry nos psa Muffina.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.