Dzielny Falubaz zaprasza na wspólny basen z „Rekinami”

Czytaj dalej
Marcin Łada

Dzielny Falubaz zaprasza na wspólny basen z „Rekinami”

Marcin Łada

Beniaminek z Rybnika to pierwszy zespół, z którym Ekantor.pl Falubaz zmierzy się w tym sezonie przed własną publicznością. Może być groźny, ale nie musi.

Nie udało się otworzyć W69 z Wrocławiem, więc pora na nieobliczalny zespół z Rybnika. Dlaczego nieobliczalny? - Nie można ich lekceważyć. Jak to w sporcie, nikogo nie można z góry skazywać na porażkę. Trzeba podejść do tego meczu równie poważnie jak do każdego. Myślę, że pogoda w końcu pozwoli nam ruszyć, bo naprawdę trudno budować drużynę jeżeli mecze ciągle są odwoływane. Mam jednak nadzieję, że w niedzielę ruszymy i pokażemy kibicom, że nasza drużyna dobrze sobie radzi. Pierwsze zawody w Toruniu nie wyszły nam tak, jak byśmy sobie życzyli, ale jestem optymistą i myślę, że mamy duży potencjał i jeszcze pokażemy na co nas stać - ocenił trener Marek Cieślak.

Zespół trenował w piątek i jeśli będzie trzeba to zrobi to jeszcze w sobotę.

Cieślak zaznaczył, że to tylko w ostateczności, bo jazdy będzie wystarczająco dużo. W tygodniu kółka przy W69 kręcił Jason Doyle, który słabo spisał się w Toruniu. I co? - Bardzo dobrze, że trenował, bo potrzebował dużo jazdy na tym torze. Po meczu z Rybnikiem odpowiem czy odkrył tajemnicę tego obiektu, czy nie. Myślę, że tak - powiedział Cieślak, a na temat zawodzącego sprzętu Patryka Dudka i Piotra Protasiewicza dodał tylko: - Patryk miał silnik po remoncie i szlag go trafił. Człowiek nie przewidzi takich wybryków. To silnik i w każdym momencie coś może się urwać. Tak się stało. Sprawa losowa. Wiem, że są to zawodnicy, którzy dbają o sprzęt i możemy być spokojni, że będą przygotowani na 100 procent.

Kiedy wróci Hampel? - Wiem, ale panu nie powiem - odparł trener Cieślak.

Kluczowe pytanie w sprawie składu to oczywiście: pod 12. Kenni Larsen czy zz-tka? - Wiem, ale nie powiem - odparł Cieślak. - Larsen będzie w sobotę, bo w piątek jedzie do Budapesztu odebrać samochód, który mu się rozkraczył na drodze. Bardzo dobrze, że nie przyjedzie. Niepokoi mnie jedna rzecz. To naprawdę dobry zawodnik i w zeszłym roku był numerem trzy w Rzeszowie. W tym roku widać, że jeszcze nie wszedł w sezon i jest źle. Mam nadzieję, że się ogarnie i będziemy mieli z niego pociechę. Jest w dołku i nie myślę, że to jest żużel. To dorosły facet i musi sobie z tym poradzić, a my musimy mu w tym pomóc. To nasz zawodnik. Sezon jest długi i czasem warto być cierpliwym.

Dzielny Falubaz zaprasza na wspólny basen z „Rekinami”
Marcin Łada Ekantor.pl Falubaz zaczął sezon od przegranej w Toruniu 39:51, ale rozmiar porażki nie oddaje faktycznej siły zespołu. Jaka ona faktycznie jest? Częściowo przekonamy się po sprawdzianie na własnym torze z nieobliczalnym beniaminkiem z Rybnika.

Trener kilka razy wywinął się od odpowiedzi zwrotem „wiem, ale nie powiem” oraz „to się okaże w swoim czasie”. Zrobił tak na przykład w sprawie terminu powrotu Jarosława Hampela. Przełom kwietnia i maja? - Ja go wstawiłem na mecz Polska - Reszta Świata. Ja mam nadzieję, że będzie zdolny. Nie chcę go wstawiać dzień wcześniej. Wolę miesiąc później. Wiadomości od lekarza są dobre i niebawem czeka nas miła niespodzianka. Potrzebuje go reprezentacja, drużyna i cała liga.

Tyle o sportowej stronie rywalizacji, a jakie atrakcje poza torem?

Zapraszamy do naszej fotobudki, która stanie obok strefy „Falubaziaka”. Można na miejscu zrobić kibicowski makijaż i pozować solo lub w grupie. Pamiątkowa fotka dostępna od ręki, a przy tym do obejrzenia na naszej stronie internetowej. Strefa tym razem nie tylko za sektorem C i D, ale także za wieżyczką. W programie malowanie wielkich lodów i masa innych atrakcji. Uczestnicy akcji „Nie było ciebie tyle lat” odbierają bilety w kasie nr 1 na podstawie dowodu.

Awizowane składy, Ekantor.pl Falubaz

Bilety na spotkanie z Wrocławiem zachowują ważność tylko na mecz z ROW-em Rybnik, a nie będą już ważne na powtórzone spotkanie ze Spartą.

Ceny wejściówek:

Marcin Łada

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.