Dzień Dziecka się zbliża. Śląsk Plus podpowiada, co robić

Czytaj dalej
Maria Zawała

Dzień Dziecka się zbliża. Śląsk Plus podpowiada, co robić

Maria Zawała

Policzyliśmy, ile kosztuje dzień w Parku Śląskim. Jak co tydzień w Śląsku Plus garść ciekawych artykułów, interaktywne mapy, zdjęcia i filmy z regionu.

Powoli zbliża się czerwiec, a z nim Dzień Dziecka. Jeśli pogoda dopisze, wiele rodzin wybierze się z pociechami do Parku Śląskiego. Policzyliśmy, ile będzie kosztować fajna zabawa od rana do wieczora. Zoo, wesołe miasteczko, skansen, planetarium, wypożyczalnia sprzętu wodnego… Można byłoby jeszcze trochę powyliczać, bo na brak atrakcji nie ma co narzekać w Parku Śląskim. Zapraszamy zatem na spacer!

Miłośnikom militariów także przez najbliższe miesiące trudno będzie znaleźć wolny weekend. Niemal w każdy kolejny odbywać się będzie bowiem jakaś rekonstrukcja historyczna, zjazd pojazdów wojskowych, bądź przynajmniej piknik w towarzystwie jakieś uzbrojonej po zęby gromadki.

Atrakcji ciąg dalszy. Czy wiecie, że zagraniczni artyści pomalowali Katowice? 15 maja w stolicy regionu wystartowała kolejna edycja Street Art Festiwalu. W tym roku kolorowe murale tworzone były przez dziewięciu artystów z Polski, Europy, Ameryki Północnej oraz Australii. Za ich sprawą galerią sztuki stały się następujące dzielnice: Szopienice, Załęże, Piotrowice oraz osiedle Paderewskiego. Kolorowy mural na dniach powstanie także w Świętochłowicach, w ramach odbywającego się tam co roku Wall Street Festivalu. Zobaczcie budynki przed i po malowaniu.

A jeśli jesteśmy przy artystach. W sobotę w Teatrze Żelaznym w Katowicach Piotrowicach, nowej scenie na teatralnej mapie Katowic, swój debiut w pierwszoplanowej roli teatralnej będzie mieć znana dotąd z tańca i roli w serialach Edyta Herbuś. Razem z nią w polskiej prapremierze spektaklu "Diwa, zobaczymy Małgorzatę Bogdańską. Ciekawe, czy Edycie Herbuś, uda się wyjść z szufladki "ładnej tancerki" i rozwinąć w sobie aktorski talent. Ci, co wiedzieli ja na próbach, twierdzą, że czeka nas miła niespodzianka.

Te i inne artykuły, interaktywne mapy, zdjęcia i filmy jak co tydzień w Śląsku Plus.
Zapraszamy!

Maria Zawała

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.