Tomasz Szymczyk

Dzień Kobiet 2018: Pracują w fundacjach, firmach, społecznie. Są wzorem dla innych

Dzień Kobiet 2018: Pracują w fundacjach, firmach, społecznie. Są wzorem dla innych
Tomasz Szymczyk

Oto jedne z najważniejszych kobiet województwa śląskiego. Pracują w stowarzyszeniach, fundacjach, społecznie. Łączy je jedno: pomagają innym. Warto je naśladować.

Kiedy równo 110 lat temu w Nowym Jorku odbywał się marsz pracownic przędzalni domagających się przyznania kobietom praw politycznych i ekonomicznych, nic nie zapowiadało tego, że dzień, który wybrały na datę swojego protestu, stanie się w kalendarzu Międzynarodowym Dniem Kobiet. Dzisiaj 8 marca nie jest już obchodzony tak hucznie jak dawniej, jednak nadal to okazja do składania żonie, mamie, babci, koleżance czy sąsiadce życzeń. Również i my - redakcja DZ - składamy najlepsze życzenia wszystkim paniom.

Z okazji Dnia Kobiet nie sposób nie przypomnieć laureatek zakończonego w ubiegłym tygodniu naszego plebiscytu Osobowość Roku 2017. Szczególnie tych, które zostały docenione w kategorii Działalność Społeczna i Charytatywna. Pomagają innym, są też dla wielu inspiracją i wzorem do naśladowania. Tak jak Danuta Lech, szefowa Dąbrowskiego Stowarzyszenia Rodzin w Kryzysie, dla której pomoc drugiemu człowiekowi to całe życie.

- Moja praca polega na pomaganiu ludziom. Jest bardzo ciężka. Przyjmujemy na siebie bardzo dużo obowiązków. Mamy rodziny, domy, ale są też osoby, którym musimy pomóc. U nas w stowarzyszeniu drzwi są otwarte dla każdego. Nie wybieramy przynależności politycznej czy koloru skóry - mówiła Danuta Lech podczas naszej plebiscytowej gali.

Pozostało jeszcze 75% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Tomasz Szymczyk

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.