Dzień Wszystkich Świętych: parkingi, zamknięte ulice, objazdy, korki

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Bolt/Polskapresse
Bartosz Wojsa

Dzień Wszystkich Świętych: parkingi, zamknięte ulice, objazdy, korki

Bartosz Wojsa

Dzień Wszystkich Świętych wiąże się ze zmianą organizacji ruchu. 1 listopada niektóre ulice zostaną zamknięte, na innych wprowadzone będą objazdy. Należy spodziewać się korków.

Jutro warto rozważyć możliwość skorzystania z komunikacji miejskiej, zwłaszcza że w niektórych miastach uruchomione zostaną dodatkowe linie autobusowe i tramwajowe (piszemy o tym obok).

Jeśli jednak zdecydują się państwo na samochód, warto przeczytać, do jakich zmian w organizacji ruchu dojdzie w wybranych miastach regionu.

Katowice
W Katowicach dojazd do cmentarza przy ul. Sienkiewicza będzie ograniczony. Od ul. Powstańców droga ma być zamknięta, za to w okolicy cmentarza przy ul. Plebiscytowej wręcz przeciwnie - będzie można dostać się tam autem, ale uwaga na korki. Tym bardziej że parkowanie będzie możliwe jedynie po lewej stronie.

Od ul. Powstańców do ul. Przemysłowej zamknięta może zostać ul. Damrota: decyzja zależy od tego, jak duży będzie tam ruch pieszych. Objazd zostanie poprowadzony ul. Przemysłową, Graniczną i Powstańców.

W Załężu zamknięty zostanie prawy pas ul. Brackiej, zaś w Bogucicach na ul. Wróblewskiego zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy. W rejonie cmentarza przy ul. Murckowskiej wprowadzony zostanie zakaz zatrzymywania się od wylotu z A4 do wyjazdu z ul. Porcelanowej. Obok cmentarza przy ul. Panewnickiej wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy, a w Janowie zostanie zamknięta ul. Cmentarna. Prawy pas ruchu na ul. Goeppert-Mayer zostanie zamknięty (obok cmentarza przy ul. Gliwickiej), zaś przy cmentarzu przy ul. Popiełuszki wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy.

Chorzów
Przy kościele św. Ducha przy ul. Dąbrowskiego w rejonie cmentarza wprowadzony zostanie zakaz zatrzymywania się na odcinku od skrzyżowania z ul. Omańkowskiej do rejonu węzła drogowego drogi wojewódzkiej nr 902 (DTŚ).

W rejonie cmentarza przy ul. Janasa wprowadzony zostanie zakazu zatrzymywania się od skrzyżowania z ul. Opolską do skrzyżowania z ul. 3 Maja. Z kolei przy kościele św. Józefa przy ul. Mariańskiej: wprowadzenie zakazu zatrzymywania się na odcinku od skrzyżowania z ul. św. Wojciecha do skrzyżowania z ul. Janasa. Zamknięte dla ruchu zostaną ulice Drzymały - od skrzyżowania z ul. Dąbrowskiego do bramy cmentarza, ul. Cmentarna - odcinek od skrzyżowania z ul. Hajducką do skrzyżowania z ul. Urbanowicza, ul. Kalusa - cały przebieg ulicy. Na ul. Kordeckiego wprowadzony zostanie jednokierunkowy ruch w kierunku ul. Częstochowskiej.

Sosnowiec
W Sosnowcu zostanie uruchomiony dodatkowy parking przy ul. Baczyńskiego 25a, niedaleko cmentarza. Przy al. Mireckiego dodatkowy parking dostępny będzie na terenie stadionu MOSiR, zmieniony zostanie również częściowo zakres obowiązywania zakazu zatrzymywania się i postoju wzdłuż al. Mireckiego.

Trzeba będzie skorzystać z alternatywnych dróg dojazdu (osiedlami) do cmentarza przy al. Mireckiego z powodu prac w rejonie ul. Grota-Roweckiego (ruch wahadłowy) i ronda przy skrzyżowaniu Mireckiego i Piłsudskiego (brak możliwości przejazdu w ul. Starą). 1 listopada w godz. 6-22 wyłączona z ruchu zostanie ul. Smutna.

Cmentarz przy ul. 11 Listopada - dodatkowe parkingi dostępne będą przy ul. gen. Zaruskiego oraz przy ul. 11 Listopada. Cmentarz przy ul. gen. Andersa: dodatkowy parking będzie dostępny przy Prosektorium Miejskim, można też kierować się na parkingi w głębi osiedla Maliny; niemożliwe będzie parkowanie wzdłuż ul. Andersa, na pasie oddzielającym ją od torowiska. Parkowanie dopuszczalne będzie na chodniku po stronie cmentarza. Dodatkowy parking będzie też dostępny na terenie Szkoły Podstawowej nr 20 przy ul. Andersa 66.

Cmentarz przy ul. Dobrzańskiego: dostępny będzie parking przy hospicjum i wyznaczone miejsca powyżej cmentarza. Cmentarz przy ul. Zuzanny: dostępne będą wszystkie dotychczas istniejące parkingi w okolicy. Na ul. Starzyńskiego dostępny będzie parking leśny, dozwolone też parkowanie przy cmentarzu, gdzie po jednej stronie ulicy czasowo zniesiony zostanie zakaz zatrzymywania się i postoju.

Dąbrowa Górnicza
Na ul. Katowickiej (DK nr 94) w rejonie ul. Cmentarnej (Strzemieszyce) zamknięte będzie przejście przez jezdnię DK 94. Piesi chcący dostać się z ul. Majewskiego w rejon cmentarza przy ul. Myśliwskiej powinni korzystać z ul. Białostockiego. Ponadto ul. Nowocmentarna stanie się jednokierunkową - wjazd tylko od strony ul. 11 Listopada, zakaz wjazdu od strony ul. Florowskiej (Buczka), a do tego zakaz zatrzymywania się po jednej stronie jezdni.

Na ul. 11 Listopada na odcinku od ul. Majakowskiego do ul. Mickiewicza wprowadzony zostanie zakaz ruchu pojazdów, wygrodzony zaporami drogowymi, objazd prowadzony będzie ul. 6 Sierpnia. Na ul. Górzystej (Ząbkowice) zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy od strony ul. Gospodarczej, obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania się po jednej stronie jezdni, zakaz wjazdu od ul. Związku Orła Białego.

Na ul. Kościelnej obowiązywać będzie ruch jednokierunkowy od strony ul. św. Antoniego oraz od strony al. Piłsudskiego. Na ul. Myśliwskiej wprowadzony zostanie zakaz zatrzymywania się w rejonie cmentarza oraz ruch jednokierunkowy na parkingu przy cmentarzu.

Gliwice
Zmiany w organizacji ruchu przy Cmentarzu Centralnym obowiązywać będą od dziś, 31 października, od godz. 17. do 4 listopada do godz.21. Jak co roku wyłączony z ruchu zostanie odcinek ul. Kozielskiej, od ul. Okulickiego do ronda im. Władysława Andersa i wprowadzony ruch jednokierunkowy w ciągu ul. Okulickiego. Z ul. Kozielskiej będzie można skręcić w prawo w ul. Okulickiego, nie będzie dojazdu do ul. Andersa i dalej do ronda im. Andersa i ul. Łabędzkiej. Kierowcy jadący od węzła DK 88 - Okulickiego będą mogli pozostawić samochód na parkingu przy CH Arena lub na parkingu na tyłach cmentarza. Będzie można po obu stronach ul. Andersa oraz jednostronnie na ul. Okulickiego.

Zmiany w organizacji ruchu przy cmentarzu św. Wojciecha zostaną wprowadzone dziś od godz. 17. i obowiązywać będą do 4 listopada do godz. 21. Jeden kierunek ruchu wprowadzony zostanie na ul. św. Wojciecha i na ul. Myśliwskiej, na odcinku od ul. Jałowcowej do ul. Toszeckiej. Jadący od DK88 prowadzeni będą objazdem ulicami: św. Wojciecha, Jałowcową, Myśliwską oraz Toszecką.

Ruda Śląska
Przed cmentarzami w Rudzie Śl. wyznaczone zostaną miejsca dla pojazdów osób niepełnosprawnych. Utrudnienia dotyczą głównie wprowadzenia ruchu jednokierunkowego i ograniczonych stref parkowania.

Przy ul. Porębskiej w dzielnicy Ruda od ul. Wolności będzie możliwy wjazd jednokierunkowymi ulicami: Brańskiego i Kościelną, a wyjazd Staszica i Porębską. W dzielnicy Godula przy ul. K. Goduli odcinek ul. Przedszkolnej i Fabrycznej będzie jednokierunkowy. W dzielnicy Orzegów przy ul. kard. Hlonda parkowanie wyłącznie po lewej stronie będzie dozwolone na ul. Hlonda i Bytomskiej, ulice te będą jednokierunkowe. W Wirku jednokierunkowe będą drogi przy cmentarzu - ul. Magdziorza i Brata Alberta, natomiast w dzielnicy Nowy Bytom jednokierunkowa będzie ul. Ratowników od wyjazdu z parkingu do ul. Pokoju.

Aktualna sytuacja na drogach: na stronie dziennikzachodni.pl

Bartosz Wojsa

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.