Dziennikarze na rowerach: Testujemy kontrapasy w Rybniku

Czytaj dalej
Aleksander Król, Arkadiusz Biernat

Dziennikarze na rowerach: Testujemy kontrapasy w Rybniku

Aleksander Król, Arkadiusz Biernat

W centrum Rybnika powstają kolejne kontrapasy dla rowerów. Specjalnie dla Państwa dziennikarze DZ wsiedli na jednoślady i przetestowali istniejące trasy rowerowe

Czerwone nitki rowerowej „pajęczynki” oplatają coraz gęściej centrum Rybnika. Nowe kontrapasy malowane są właśnie na ulicy Na Górze, chociaż wciąż budzą w mieście spore kontrowersje i to nie tylko wśród kierowców, ale też samych rowerzystów. Czy „śmigając” na dwóch kółkach między autami pod prąd można czuć się bezpiecznie? Sprawdziliśmy. Specjalnie dla Państwa dziennikarze Dziennika Zachodniego wsiedli na dwa kółka i przetestowali rybnickie drogi rowerowe w centrum. Jak wypadł nasz test?

Dziennikarze na rowerach: Testujemy kontrapasy w Rybniku

Nim wyruszyliśmy na „ekstremalną przejażdżkę” (wielu wciąż nieprzekonanych rybniczan uważa, że korzystanie z kontrapasów to sport ekstremalny) zaopatrzyliśmy się w kaski. Na wszelki wypadek.

Nasz test rozpoczynamy spod urzędu, przy ulicy Chrobrego, gdzie czerwona nitka biegnie pod prąd w kierunku ul. Kościuszki. Ustawiamy kamery i ruszamy.

Fajnie „idzie” jazda pod górę obok PCK, bo od ruchliwej ulicy oddziela nas pas zaparkowanych aut, „wyrzuconych” na środek jezdni. Byłoby gorzej, gdyby akurat któryś z kierowców otworzył drzwi, bo kontrapas jest wąski i można by było się na nich zatrzymać.

Dziennikarze na rowerach: Testujemy kontrapasy w Rybniku

Pierwszą, prawdziwą usterkę napotykamy na szczycie ul. Chrobrego, jakieś 10 metrów przed skrzyżowaniem z Kościuszki. Kontrapas nagle się urywa i każe zjechać nam na chodnik, a ten jest bardzo wąski, tym bardziej, że ograniczają go jeszcze rusztowania remontowanego budynku. Chodnikiem idzie młodzież. Czekamy długo, bo chyba wysiedli z autobusu pobliskiego przystanku.

W dalszej części:

 • Kontrapas na Piłsudskiego: nagłe zatrzymanie
 • Nawrotka koło ZUS-u
 • Wyzwanie na skrzyżowaniu
Pozostało jeszcze 51% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Aleksander Król, Arkadiusz Biernat

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.