Dziewuchy Dziewuchom: Pikieta przeciw ustawie antyaborcyjnej w Katowicach przed biurem PiS WIDEO

Czytaj dalej
Fot. Arkadiusz Gola
LOTA

Dziewuchy Dziewuchom: Pikieta przeciw ustawie antyaborcyjnej w Katowicach przed biurem PiS WIDEO

LOTA

W czwartek w Katowicach grupa „Dziewuchy Dziewuchom Śląsk” rozpoczęła pikietę przed siedzibą Biura Poselskiego PiS przy ulicy Warszawskiej. Członkowie grupy rozstawili na chodniku przed budynkiem, w którym mieści się biuro (także biura PO i PSL), namioty. Zapowiadają, że zostaną tu, jeśli będzie trzeba nawet miesiąc. Protestują przeciw planom zaostrzenia ustawy antyaborcyjnej.

Grupa „Dziewuchy Dziewuchom Śląsk”, to lokalna frakcja grupy powstałej na Facebooku niecały tydzień temu, obecnie liczącej ponad 87 tys. osób.

- Decyzja o takiej formie protestu została podjęta między innymi po rozmowie z posłanką PiS, panią Bożeną Borys-Szopą, która w tak ważnej chwili dla polityki rodzinnej państwa, oświadczyła, że nic nie wie o projekcie obywatelskim dotyczącym zaostrzenia obecnej ustawy antyaborcyjnej – informują jej przedstawiciele.

Jak dodają grupa „Dziewuchy Dziewuchom” nie jest związana z żadną partią polityczną, ani jakimkolwiek innym ruchem społecznym.

- Jej działanie związane jest z możliwością zaostrzenia dotychczasowych przepisów dotyczących przerywania ciąży. Uważamy, że nasz protest podjęty w tej chwili nie jest przedwczesny. Posłanki i posłowie, którzy są przedstawicielami społeczeństwa, muszą znać wolę i poglądy Polek i Polaków. Dlatego też protestujemy przeciwko możliwym zmianom w prawie, prowadzącym do zlikwidowania wszystkich trzech przypadków, w których do tej pory aborcja była możliwa. Chodzi o ciążę w wyniku gwałtu oraz w przypadkach zagrożenia życia kobiety i ciężkiej choroby płodu – tłumaczą.

Pikieta przed biurem PiS w Katowicach rozpoczęła się o godz. 16. Pojawiło się kilka osób. Wszystkie udały się do biura PiS, aby zapytać przedstawicieli partii o stanowisko wobec planów zaostrzenia ustawy antyaborcyjnej. Zebranych przyjął Piotr Pietrasz, radny z Katowic i rzecznik PiS w Katowicach, odmówił jednak wypowiadania się w imieniu partii, nie chciał zdradzić także swojego stanowiska w sprawie.

Przed budynkiem przy ulicy Warszawskiej pikietujący rozstawili namioty, w których zamierzają spędzić najbliższe dni, a nwet miesiąc.

- Chyba, że władze PiS wycofają się z tego chybionego pomysłu, wtedy zwijamy się i idziemy do domu - zapowiedział Psych Smykowski, jeden z organizatorów akcji.

*WNIOSKI I DOKUMENTY na 500 zł na dziecko w ramach Programu Rodzina 500 PLUS
*Koniec papierowych biletów KZK GOP. A gdzie są czytniki kart ŚKUP?
*1000 zł na dziecko: JAK DOSTAĆ BECIKOWE? ZOBACZ KROK PO KROKU
*Mechanik płakał jak naprawiał ZOBACZ, JAK NIE NALEŻY NAPRAWIAĆ AUT
*Jesteś Ślązakiem, czy Zagłębiakiem? Rozwiąż quiz

LOTA

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.