Dzikie zwierzę wychodzi z lasu na drogę, na auta nie patrzy

Czytaj dalej
Fot. Jacek Smarz
Marek Weckwerth

Dzikie zwierzę wychodzi z lasu na drogę, na auta nie patrzy

Marek Weckwerth

W wypadku na drodze pod Piotrkowem Trybunalskim zginęła 46-letnia kobieta kierująca autem. Przyczyną dramatu był jeleń, który wskoczył na jezdnię.

Scenariusz takich zdarzeń jest często właśnie taki: dzikie zwierzę pojawiające się niespodziewanie na drodze i gwałtowna reakcja kierowcy próbującego ominąć przeszkodę. I niestety często auto zjeżdża na pobocze i uderza w drzewo. Tak też było w tym przypadku. Kobieta nie przeżyła, natomiast kierowcom dwóch innych samochodów uczestniczących w tym wypadku nic się nie stało, uszkodzone są tylko pojazdy.

Doniesienia o jeleniach, danielach, łosiach i dzikach na drogach w ostatnich dniach mnożą się. Żartów nie ma. Wypadki ze zwierzętami są naprawdę groźne i często kończą się śmiercią ludzi.

Więcej o tym czytaj w pełnej wersji artykułu.

Pozostało jeszcze 86% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marek Weckwerth

Dziennikarz "Gazety Pomorskiej" specjalizujący się tematyce bezpieczeństwa ruchu drogowego, transportu, gospodarki oraz turystyki i krajoznawstwa. Zainteresowania: turystyka, rekreacja i sport, kajakarstwo, historia, polityka. Instruktor, komandor spływów i wypraw kajakowych, autor podręczników dla kajakarzy i setek artykułów prasowych z tego zakresu. Rekordzista Polski w pływaniu kajakiem rzekami pod prąd od ujścia do źródła. Magister nauk politycznych po uczelniach w Poznaniu i Bydgoszczy.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.