Dziś prezydent Andrzej Duda przyjedzie do Wodzisławia

Czytaj dalej
Arkadiusz Biernat

Dziś prezydent Andrzej Duda przyjedzie do Wodzisławia

Arkadiusz Biernat

Po raz pierwszy do Wodzisławia Śl. przyjedzie urzędujący prezydent Polski. Andrzej Duda przybędzie na zaproszenie Ireneusza Serwotki, starosty. O godz. 16 złoży wieniec pod Pomnikiem Powstańców Śląskich i wiązankę pod tablicą upamiętniającą mieszkańców ziemi wodzisławskiej, walczących o odzyskanie niepodległości przez Polskę.

Po raz pierwszy w historii do Wodzisławia Śl. przyjedzie urzędujący prezydent Polski. Andrzej Duda przybędzie na zaproszenie Ireneusza Serwotki, starosty wodzisławskiego. O godz. 16 złoży wieniec pod Pomnikiem Powstańców Śląskich i wiązankę pod tablicą upamiętniającą mieszkańców ziemi wodzisławskiej, walczących o odzyskanie niepodległości przez Polskę.

Spotka się też z samorządowcami. - Na pewno chcemy rozmawiać o oświacie. Uważamy, że w szkolnictwie branżowym (red. zawodowym) jesteśmy liderami - mówi starosta Ireneusz Serwotka. Samorządowcy zamierzają też zwrócić uwagę na inne sprawy.

- Jesteśmy 20 lat po reformie samorządowej. Wiemy, co funkcjonuje dobrze, a co źle. Jest czas żeby przejrzeć ustawy, kompetencje i zastanowić się nad kształtem samorządu. Podkreślę rolę samorządu, tego jak umocowany jest w konstytucji - podkreśla Mieczysław Kieca, prezydent Wodzisławia Śl.

Niewykluczone, że poruszone zostaną też problemy służby zdrowia (szpitale w powiecie wodzisławskim zadłużone są na kilkadziesiąt mln zł), czy budowy zbiornika przeciwpowodziowego Racibórz Dolny.

O 17 prezydent Andrzej Duda spotka się z mieszkańcami na wodzisławskim rynku. Tutaj też zaplanowano przemówienie. - Wielkie wydarzenie, świetna promocja Wodzisławia Śl. i naszego regionu - zaprasza senator Adam Gawęda (PiS), pomagający w przygotowaniu wizyty.

Wejście na rynek będzie możliwe tylko od strony ul. Konstancji i Piłsudskiego.

Arkadiusz Biernat

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.