Dziś strażnicy będą znakować rowery!

Czytaj dalej
Lila Sayed

Dziś strażnicy będą znakować rowery!

Lila Sayed

Na dziś zaplanowano drugą w tym roku akcję znakowania rowerów. Strażnicy będą do dyspozycji przez cały dzień. Kto nie chce czekać, może umówić się telefonicznie.

Do godz.20 strażnicy miejscy będą dziś znakować jednoślady mieszkańców Pabianic. To druga w tym roku akcja pabianickich funkcjonariuszy mająca na celu zabezpieczenie rowerów przed kradzieżą.

- Poprzednia odbyła się 21 marca przed Gimnazjum nr 3 na Bugaju i przyciągnęła ponad 100 zainteresowanych - mówi Tomasz Makrocki, komendant straży miejskiej w Pabianicach. - Trzeba było czekać w olbrzymiej kolejce, a i tak wszystkich pojazdów nie udało się oznakować...

Dlatego tym razem komendant wymyślił, żeby umawiać się z rowerzystami na konkretną godzinę. Na razie zapisało się 18 osób. Funkcjonariusze będą do dyspozycji od godz. 8 w siedzibie straży miejskiej przy ul. Narutowicza 33. Kto nice chce czekać w kolejce, może umówić się na daną godzinę. Wystarczy zadzwonić pod numer alarmowy 986 i ustalić ze strażnikiem dyżurnym godzinę przybycia.

W akcji mogą wziąć udział pełnoletni mieszkańcy Pabianic (niepełnoletni powinni przyjść z opiekunem). Trzeba mieć przy sobie dowód osobisty i dowód zakupu roweru. Dwa miesiące temu oznakowano 41 rowerów.

Po raz pierwszy w tym roku strażnicy miejscy używają specjalnej maszynki do grawerunku numeru na ramie jednośladu.

Lila Sayed

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.