Małgorzata Oberlan

Dziś w 211 szkołach nauczyciele poprowadzą lekcje tolerancji wobec osób LGBQI. Radio Maryja grzmi od środy...

Dominik i Tomek wraz z nauczycielką historii Przekazują dary na ręce dyrektora polskiej szkoły w Niemeczynie. Fot. Marcin Dutkowski Dominik i Tomek wraz z nauczycielką historii Przekazują dary na ręce dyrektora polskiej szkoły w Niemeczynie.
Małgorzata Oberlan

Na alarm bije Radio Maryja, o. Tadeusz Rydzyk i posłanka Krystyna Pawłowicz (PiS). -Jestem tym gender zszokowany! - nie kryje redemptorysta.

Polska po raz trzeci uczestniczy w Tęczowym Piątku. Jak informuje Kampania Przeciw Homofobii, do akcji w tym roku włączyło się 211 szkół. Na ich korytarzach mogą zawisnąć tęczowe plakaty, a nauczyciele poprowadzą lekcje poświęcone akceptacji i otwartości na osoby reprezentujące mniejszości seksualne.

KPH zainteresowanym pedagogom przekazywała materiały: filmy, lektury itp. Udział uczniów w zajęciach jest dobrowolny. O przebiegu lekcji decyduje nauczyciel, a KPH jedynie służy pomocą.

- Akcja Tęczowy Piątek organizowana jest po to, aby nauczyciele i nauczycielki pokazali swoim uczniom i uczennicom, że szkoła jest miejscem, gdzie każdy może być sobą. Tego dnia dorośli i rówieśnicy dają wyraźny sygnał młodym osobom LGBTQI, że mogą na nich liczyć - tłumaczy Joanna Skonieczna z organizacji społecznej Kampania Przeciw Homofobii.

Organizacja podaje, że z badań wynika, że w każdej klasie jest co najmniej jeden uczeń lub uczennica LGBT. Jak wynika z badań przeprowadzonych przez KPH aż 70 proc. uczniów LGBTQI doświadczyło w swoim młodym życiu przemocy, a w 30 proc. przypadku doszło do niej właśnie w szkole.

Pozostało jeszcze 59% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Małgorzata Oberlan

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.