Dzisiaj studenci z całego świata przyjadą do Cieszyna. Będą uczyć się polskiego. Rusza letnia szkoła języka polskiego 2019

Czytaj dalej
Fot. FOT. Materiały Prasowe
Andrzej Drobik

Dzisiaj studenci z całego świata przyjadą do Cieszyna. Będą uczyć się polskiego. Rusza letnia szkoła języka polskiego 2019

Andrzej Drobik

Aż 220 studentów z niemal całego świat dzisiaj przyjedzie do Cieszyna, żeby uczestniczyć w kolejnej edycji szkoły języka polskiego. Już 15 sierpnia odbędą się wielkie dyktando oraz Wieczór Narodów na cieszyńskim rynku.

Od 1 do 29 sierpnia 2019 na Uniwersytecie Śląskim w Cieszynie odbywać się będzie 29. Letnia Szkoła Języka, Literatury i Kultury Polskiej organizowana przez Szkołę Języka i Kultury Polskiej Uniwersytetu Śląskiego. Obcokrajowcy przez cały miesiąc będą zgłębiać tajniki polskiej mowy i poznawać bogactwo naszej kultury.

– Letnia szkoła daje uczącym się znakomitą okazję, by podczas intensywnego kursu języka polskiego, obejmującego pięć godzin dziennie znacznie poprawić swoją znajomość polszczyzny – tłumaczą organizatorzy.

Oprócz tego zagraniczni goście będą brali udział w wykładach i seminariach dotyczących polskiej literatury, kultury, sztuki, historii, przemian społecznych i gospodarczych oraz aktualnej sytuacji politycznej prowadzonych przez wybitnych specjalistów. Uczestnicy szkoły wysłuchają też wykładów o Stanisławie Wyspiańskim i Witoldzie Gombrowiczu, poznają przebieg Powstań Śląskich, przeanalizują wiersze współczesnych polskich poetów. Punktem kulminacyjnym letniej szkoły będzie 15 sierpnia, kiedy to odbędą się dwa wydarzenia – Sprawdzian z polskiego „Międzynarodowe Dyktando” i Wieczór Narodów.

W czasie międzynarodowego konkursu ortograficznego obcokrajowcy będą walczyć o tytuł Cudzoziemskiego Mistrza Języka Polskiego i darmowy udział w kolejnej letniej szkole. Tego samego dnia podczas Wieczoru Narodów przybysze z zagranicy, nierzadko w tradycyjnych narodowych strojach, zaprezentują swoją kulturę na cieszyńskim Rynku. Będą tańczyć, śpiewać i częstować publiczność specjałami swoich kuchni. Tradycyjnie nie zabraknie polskiego akcentu, jakim jest wspólne odtańczenie poloneza.

Andrzej Drobik

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.