Dziwny jest ten świat. Skrobanie głowy

Czytaj dalej
Fot. Wojciech Matusik
Marek Kęskrawiec

Dziwny jest ten świat. Skrobanie głowy

Marek Kęskrawiec

Ciekawy koniec kampanii. Radny atakuje nożem policjanta i wywołuje kryzys w otoczeniu wicepremiera Jarosława Gowina.

Premier Mateusz Morawiecki tłumaczy się z zysków, jakie pośrednio przyniosła mu decyzja niesławnej i niekonstytucyjnej Komisji Majątkowej. Jego poprzedniczka Beata Szydło słucha pytań zadawanych jej po angielsku, ale odpowiadać woli po polsku, bo zapewne pamięta lingwistyczne popisy Patryka Jakiego w sofijskim metrze.

Z drugiej strony barykady mamy Joannę Scheuring - Wielgus, znaną obrończynię praw niepełnosprawnych i ofiar księży pedofilów, która kiedyś troszczyła się również o psy cierpiące z powodu sylwestrowych petard. Empatii nie starczyło jednak posłance dla jej własnych czworonogów, które oddała do schroniska, bo powodowały alergię.

Oczywiście, była to dla niej „dramatyczna” decyzja. Pogrzebmy dalej z tej samej strony polskiej sceny. O, Robert Biedroń! Ledwie ucichły zarzuty o nepotyzm po umieszczeniu na jedynce listy wyborczej życiowego partnera, a już mamy skandal z ogłoszeniem zwycięstwa w procesie, choć tak naprawdę nawet o remisie ciężko by mówić. Swoją drogą, to ciekawe, jak bardzo ludzie potrzebują nowej siły w parlamencie, skoro ekscytują się człowiekiem znanym z tego, że będąc prezydentem Słupska wolał raczej omijać to miasto. Może dlatego, by nie patrzeć w oczy ludziom, którym obiecał darmowy internet, tańsze bilety oraz tłumy inwestorów.

Po co pisze tę plotkarską kronikę? Bo jest dużo ciekawsza od mozolnych poszukiwań kandydatów idących do Parlamentu Europejskiego z jakimś sensownym programem. Nie mam jednak zamiaru zniechęcać nikogo. Wręcz przeciwnie, idźcie na wybory. Jeśli dobrze poskrobiecie, to kogoś z głową na karku pewnie znajdziecie.

Marek Kęskrawiec

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.