Paulina Błaszkiewicz

Egzamin ósmych klas to nic nowego? W Toruniu przebiegał bez zakłóceń

W  Szkole Podstawowej nr 4 podobnie jak w innych szkołach w Toruniu egzamin odbył się bez przeszkód Fot. Jacek Smarz W Szkole Podstawowej nr 4 podobnie jak w innych szkołach w Toruniu egzamin odbył się bez przeszkód
Paulina Błaszkiewicz

Uczniowie ósmych klas szkoły podstawowej podobnie jak gimnazjaliści tydzień temu, będą dziś rozwiązywać zadania z matematyki, a jutro z języków.

W tym roku po raz pierwszy odbywa się egzamin ósmoklasisty. Jego wprowadzenie jest konsekwencją reformy edukacji. Przypomnijmy, że nauka w szkole podstawowej została wydłużona z sześciu do ośmiu lat.

W przyszłym roku ze szkół zniknie egzamin gimnazjalny, który został zastąpiony przez egzamin ósmoklasisty. Jak mówią uczniowie toruńskich szkół podstawowych, jego formuła niewiele się różni od egzaminu, który tydzień temu pisali ich starsi koledzy z gimnazjum.

Rozprawka musi być

- Mieliśmy do napisania m.in. rozprawkę, w której mieliśmy rozważyć, czy lepiej kierować się sercem czy rozumem, albo napisać opowiadanie wykorzystując lekturę jaką był „Mały Książę” - mówi Laura Rolińska, uczennica Szkoły Podstawowej nr 1 w Toruniu.

Pozostało jeszcze 75% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Paulina Błaszkiewicz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.