Monika Krężel

Eko-nowinki, czyli co nowego w dziedzinie ekologii w województwie śląskim

Eko-nowinki, czyli co nowego w dziedzinie ekologii w województwie śląskim Fot. Fot. Mat. prasowe
Monika Krężel

Czaswlas.pl to nowy serwis internetowy stworzony przez Lasy Państwowe. Ruszyła kolejna edycja konkursu „Ekososna z Ekostacji. Wymień surowce na rośliny”

Jeżeli będziesz w lesie, to spójrz na serwis

Czaswlas.pl to nowy serwis internetowy stworzony przez Lasy Państwowe. Dla każdego, kto ma ochotę uciec od miejskiego zgiełku i odpocząć w towarzystwie natury, w pięknym polskim lesie.
W serwisie czaswlas.pl każdy znajdzie coś dla siebie. Jest tam aż 17 tysięcy obiektów turystycznych Lasów Państwowych. Są tam miejsca do biwaków i kempingów, ośrodki wypoczynkowe, trasy piesze, rowerowe, a nawet konne. Nie brakuje także praktycznych informacji, na przykład o parkingach. Można znaleźć także ciekawe punkty widokowe na malownicze okolice i wiele innych leśnych atrakcji. (MOKR)

W Sosnowcu wymieniają surowce na rośliny

W Sosnowcu ruszyła kolejna edycja konkursu „Ekososna z Ekostacji. Wymień surowce na rośliny”. Założenie jest proste. Mieszkańcy przynoszą do Gminnego Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych - Ekostacja Juliusz (Grenadierów 21, Sosnowiec) butelki PET, puszki aluminiowe, makulaturę, a następnie zbierają punkty na ekokartach (liczba punktów zależy od ilości surowca). Ekokarty będzie można wymieniać na kupony i realizować je w wytypowanej kwiaciarni. Akcja potrwa do 31 sierpnia. (MOKR)

Monika Krężel

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.