Monika Krężel

Eko-nowinki, czyli co nowego w dziedzinie ekologii w województwie śląskim

Eko-nowinki, czyli co nowego w dziedzinie ekologii w województwie śląskim Fot. Fot. Mat. prasowe
Monika Krężel

Czaswlas.pl to nowy serwis internetowy stworzony przez Lasy Państwowe. Ruszyła kolejna edycja konkursu „Ekososna z Ekostacji. Wymień surowce na rośliny”

Jeżeli będziesz w lesie, to spójrz na serwis

Czaswlas.pl to nowy serwis internetowy stworzony przez Lasy Państwowe. Dla każdego, kto ma ochotę uciec od miejskiego zgiełku i odpocząć w towarzystwie natury, w pięknym polskim lesie.
W serwisie czaswlas.pl każdy znajdzie coś dla siebie. Jest tam aż 17 tysięcy obiektów turystycznych Lasów Państwowych. Są tam miejsca do biwaków i kempingów, ośrodki wypoczynkowe, trasy piesze, rowerowe, a nawet konne. Nie brakuje także praktycznych informacji, na przykład o parkingach. Można znaleźć także ciekawe punkty widokowe na malownicze okolice i wiele innych leśnych atrakcji. (MOKR)

W Sosnowcu wymieniają surowce na rośliny

W Sosnowcu ruszyła kolejna edycja konkursu „Ekososna z Ekostacji. Wymień surowce na rośliny”. Założenie jest proste. Mieszkańcy przynoszą do Gminnego Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych - Ekostacja Juliusz (Grenadierów 21, Sosnowiec) butelki PET, puszki aluminiowe, makulaturę, a następnie zbierają punkty na ekokartach (liczba punktów zależy od ilości surowca). Ekokarty będzie można wymieniać na kupony i realizować je w wytypowanej kwiaciarni. Akcja potrwa do 31 sierpnia. (MOKR)

Monika Krężel

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.