Ekoterroryści w Bielsku-Białej: Śledztwo ws. wysadzenia w powietrze bloku na Sarnim Stoku owiane tajemnicą

Czytaj dalej
Fot. Łukasz Klimaniec
Łukasz Klimaniec

Ekoterroryści w Bielsku-Białej: Śledztwo ws. wysadzenia w powietrze bloku na Sarnim Stoku owiane tajemnicą

Łukasz Klimaniec

Mija czwarty miesiąc od wysadzenie budowanego bloku w bielskim osiedlu Sarni Stok, a do tej pory sprawcy nie zostali zatrzymani. Prokuratura Krajowa zasłania się „interesem postępowania przygotowawczego”, a deweloper po uprzątnięciu gruzowiska... postawił nowy budynek.

Wysadzenie bloku w powstającym przy ul. Sarni Stok osiedlu było tematem numer jeden drugiej połowie lipca. Pierwsze doniesienia mówiły o tym, że 17 lipca nad ranem zawalił się blok, ale śledczy szybko ustalili, że spowodowała to eksplozja.

Kilka dni później do mediów dotarł list od organizacji nazywającej się Brygadą Wschód. Jego autorzy przyznali się w nim do wysadzenia bloku. W połowie sierpnia przysłali oświadczenie, w którym opisali szczegóły akcji nieznane mediom, ani mieszkańcom osiedla Zagrozili też, że każdy budynek na Trzech Lipkach (sąsiednim terenie), który powstanie wbrew zakazowi dalszej zabudowy tego terenu wyleci w powietrze.

Sprawą początkowo zajmowała się Prokuratura Okręgowa w Bielsku-Białej, ale na krótko przed drugim oświadczeniem, jakie do mediów wysłała Brygady Wschód, sprawę przejęła Prokuratura Krajowa - Śląski Wydział Zamiejscowy Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach.

Pozostało jeszcze 41% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Łukasz Klimaniec

Dziennikarz oddziału DZ w Bielsku-Białej. W DZ pracuje od 2001 r. Początkowo zajmował się tylko sportem relacjonując m.in. mecze siatkarek BKS Stal, piłkarzy bielskiego Ceramedu (dzisiejszego Podbeskidzia), koszykarzy bielskiego Spetechu (tak, był taki klub!) oraz niższych lig piłkarskich z regionu. Dziś dziennikarz, redaktor, także fotoreporter śledzący i relacjonujący wydarzenia z terenu Bielska-Białej i powiatu bielskiego - to, co dzieje się na drogach, w lokalnych społecznościach, w samorządzie oraz w beskidzkim sporcie.
Prywatnie kibic FC Barcelona, miłośnik komiksów ze szczególnym uwzględnieniem twórczości Grzegorza Rosińskiego. Kiedyś starty w Biegu Fiata, Cieszyńskiej Fortunie Biegu, dziś bieganie w domu za czwórką dzieci.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.