Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Ekoterroryści wysadzili blok w Bielsku-Białej na Sarnim Stoku. Tajemniczy list krąży w sieci

Czytaj dalej
Fot. FOT. Łukasz Klimaniec
JAK

Ekoterroryści wysadzili blok w Bielsku-Białej na Sarnim Stoku. Tajemniczy list krąży w sieci

JAK

Tajemnicza Brygada Wschód wysłała do mediów i organizacji ekologicznych list, w którym domaga się zakończenia inwestycji na osiedlu Sarni Stok, gdzie w połowie lipca doszło do zawalenia się budynku. Policja już dzień później ujawniła, że do katastrofy doszło w wyniku eksplozji.

Sprawą zajmuje się bielska Prokuratura Okręgowa.

- Nadzwyczajne w tej sprawie jest to, że rzadko się zdarzało, by po zawaleniu się budynku pojawiał się głos z zewnątrz przyznający się do całego zdarzenia. W Bielsku-Białej nie było takiej sytuacji. To absolutna nowość - stwierdził wczoraj prokurator Jacek Boda, rzecznik bielskiej Prokuratury Okręgowej.

Zajmuje się ona sprawą niedawnego zawalenia się budynku na osiedlu Sarni Stok i tajemniczym listem podpisanym przez ludzi z „Podziemnej organizacji obronnej Brygada Wschód”, w którym przyznają się oni do wysadzenia budynku, żądają wstrzymania inwestycji i grożą kolejnymi zamachami. Wszystko w imię ochrony przyrody.

Budynek na Sarnim Stoku zawalił się w 17 lipca o godz. 4.30.

BLOK W BIELSKU-BIAŁEJ WYSADZONY W POWIETRZE. ZOBACZ ZDJĘCIA

Nikt nie został ranny, ale blok w stanie surowym złożył się jak domek z kart. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia strażacy odkryli, że w sąsiednim budynku w pomieszczeniach piwnicznych palą się śmieci, a w obrębie pożaru jest 11-kilogramowa butla z gazem. Od razu pojawiły się spekulacje, że ktoś mógł wysadzić blok. Potwierdzały to zresztą zniszczenia - nie ostała się żadna ze ścian trzykondygnacyjnego budynku, a setki cegieł zostało rozbitych.

- Przyczyną zawalenia się budynku była eksplozja - potwierdził dzień później asp. szt. Roman Szybiak z bielskiej policji.

W dalszej części:

 • Jakie wydarzenie stało się impulsem do przeprowadzenia akcji
 • Jak nie postępują ludzie, kochający przyrodę
 • Komentarz prawdziwych ekologów
Pozostało jeszcze 61% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

  już od
  2,46
  /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące wycofania zgody znajdziesz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

JAK

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.dziennikzachodni.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2018 Polska Press Sp. z o.o.