Andrzej Drobik

Ekozofia - niezwykły ośrodek powstanie w Bażanowicach pod Cieszynem

Ośrodek ma włączać w życie społeczne osoby z niepełnosprawnością intelektualną Fot. Materiały Prasowe Ośrodek ma włączać w życie społeczne osoby z niepełnosprawnością intelektualną
Andrzej Drobik

W końcu znalazły się pieniądze na budowę ośrodka dla niepełnosprawnych w Bażanowicach w gminie Goleszów. Dzięki temu pod Cieszynem może powstać niezwykły projekt „Ekozofia niepełnosprawnych”.

Bardzo się cieszę, że problemy osób niepełnosprawnych na terenie powiatu cieszyńskiego zostały dostrzeżone. Cieszę się, że dofinansowanie zostało przyznane właśnie na budowę tego ośrodka - mówi Sylwia Cieślar, wiceprzewodnicząca Sejmiku Województwa Śląskiego.

Chodzi o ośrodek Ekozofia, który od wielu lat czeka na realizację. Dzięki dofinansowaniu na jego budowę cieszyńskie koło Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełno-sprawnością Intelektualną będzie mogło zacząć realizację inwestycji.

- Obecnie nie posiadamy własnego lokum, a wynajmowane przez nas pomieszczenia nie są w pełni dostosowane do potrzeb naszych wychowanków. Nowy ośrodek, położony w Bażanowicach, zapewni osobom niepełnosprawnym odpowiednie warunki do nauki, wielokierunkowej terapii oraz rehabilitacji. Dzięki pozyskanym funduszom będziemy mogli zaoferować osobom z niepełnosprawnością sprzężoną bogatą ofertę zajęć, specjalistycznych usług i przyjazną atmosferę w nowych, lepszych warunkach - tłumaczą cele tej inwestycji władze stowarzyszenia.

W dalszej części:

 • Ile wyniesie dofinansowanie
 • Co zakłada projekt inwestycyjny
 • Dlaczego projekt jest unikatowy na skalę kraju
Pozostało jeszcze 46% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Andrzej Drobik

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.