Ekshibicjonista na Jasnej Górze rozebrał się do naga i zbezcześcił Cudowny Obraz Matki Boskiej Jasnogórskiej. Udawał kobietę

Czytaj dalej
Fot. Adam Wojnar/Polska Press
TK

Ekshibicjonista na Jasnej Górze rozebrał się do naga i zbezcześcił Cudowny Obraz Matki Boskiej Jasnogórskiej. Udawał kobietę

TK

Ekshibicjonista na Jasnej Górze rozebrał się do naga przed obrazem Cudownym Obrazem Matki Boskiej Jasnogórskiej w Częstochowie. 56-letni mężczyzna w kobiecym przebraniu wszedł do klasztoru na Jasnej Górze, przedarł się przez zgromadzonych pielgrzymów, po czym rozebrał się do naga przed obrazem Matki Boskiej Częstochowskiej. Świadkowie zdarzenia odciągnęli mężczyznę od ołtarza i wezwali policję.

Ekshibicjonista na Jasnej Górze

ZOBACZ ZDJĘCIA

Do gorszących scen doszło w poniedziałek, 13 sierpnia, w klasztorze na Jasnej Górze. W tym czasie trwa pielgrzymkowy szczyt w Częstochowie.

W kaplicy Cudownego Obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej dzień i noc są pielgrzymki, którzy uczestniczą w mszach, nabożeństwach i czuwaniach.

100 tys. pielgrzymów na Jasnej Górze ZOBACZ ZDJĘCIA

Około godz. 23:15, przez pielgrzymów znajdujących się w świątyni, przedarł się w kierunku obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej "dziwnie wyglądający mężczyzna". 56-latek, przebrany za kobietę, w chwili gdy znalazł się przed ołtarzem, szybko się obnażył. Szybką interweniowali jednak zgromadzeni w klasztorze pielgrzymi.

- Poinformowano nas, że doszło do gorszących scen. Pielgrzymi wyprowadzili z klasztoru mężczyznę, który chwilę wcześniej obnażył się przez obrazem Matki Boskiej Częstochowskiej - powiedziała, podkomisarz Marta Ladowska, rzeczniczka częstochowskiej policji.

O incydencie poinformował Fakt.

Najprawdopodobniej mężczyzna, który dopuścił się gorszącego incydentu jest bezdomny. Po całym zdarzeniu ekshibicjonista odwieziony został do szpitala.

Lekarze zadecydują o jego poczytalności. Jeśli okaże się, że mężczyzna będzie mógł odpowiadać za swój czyn, wówczas postawiony zostanie mu zarzut obrazy uczuć religijnych.

To już kolejny przypadek zbezczeszczenia Cudownego Obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej.

W grudniu 2012 r. szaleniec wszedł do kaplicy i próbował oblać czarną farbą obraz Czarnej Madonny. Został zatrzymany. Dzięki specjalnym zabezpieczeniom, obraz nie ucierpiał.

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:Uczniowie piszą, a nauczyciele płaczą HITY SZKOLNYCH KLASÓWEKWniosek 300 Plus na dziecko POBIERZ, WYDRUKUJ I ZŁÓŻ W TERMINIETOP10 najbardziej wkurzających zachowań plażowiczów ZDJĘCIANiedziele handlowe i wolne od handlu SPRAWDŹ KALENDARZ 2018Horoskop na sierpień 2018: Sprawdź, co Cię czeka HOROSKOP MIESIĘCZNYStrzeż się tych miejsc. Tutaj stoją tirówki. Jest niebezpiecznie ZDJĘCIAKalendarz sportowy 2018: Piękne ciała nagich sportowców ZDJĘCIACzy naprawdę znasz język śląski? Dopasuj słowo do opisu ROZWIĄŻ QUIZSZOK Siostry Godlewskie mają nowy klip na Mundial ZDJĘCIA + WIDEOZobacz najważniejsze wydarzenia minionego tygodnia w programie TyDZień

TK

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.