Ekshumowano ciało Grzegorza Dolniaka. Poseł zginął w katastrofie smoleńskiej

Czytaj dalej
Katarzyna Kapusta

Ekshumowano ciało Grzegorza Dolniaka. Poseł zginął w katastrofie smoleńskiej

Katarzyna Kapusta

Na polecenie Prokuratury Krajowej na cmentarzu w Będzinie w środę późnym wieczorem ekshumowano ciało Grzegorza Dolniaka, posła na Sejm RP, który zginął w katastrofie smoleńskiej.

W środę, 21 marca, na cmentarzu na Wzgórzu Zamkowym ekshumowano ciało Grzegorza Dolniaka, posła na Sejm RP, który zginął w katastrofie smoleńskiej. Stało się to na polecenie Prokuratury Krajowej. Jak udało nam się ustalić, cmentarz zamknięty był już od godziny 17. Miejsce ekshumacji zabezpieczali policjanci z Będzina, a także z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej w Katowicach, jak też Żandarmeria Wojskowa.

- Wykonywaliśmy czynności zabezpieczające w rejonie cmentarza na Wzgórzu Zamkowym, więcej informacji w tej sprawie nie mogę podać - poinformował podkom. Paweł Łotocki, oficer prasowy KPP w Będzinie. Z kolei Prokuratura Krajowa nie komentuje tej sprawy. Czynności rozpoczęły się około godziny 20 i trwały do godz. 22. To była 69. ekshumacja ofiary katastrofy smoleńskiej.

Ekshumację zarządziła prokuratura po ujawnieniu szczątków ciał różnych osób w niektórych grobach ofiar lotu do Smoleńska 10 kwietnia 2010 roku. Mimo sprzeciwu wielu rodzin, od 2016 roku trwają ekshumacje wszystkich ofiar katastrofy smoleńskiej. Do tej pory w kilkunastu przypadkach w trumnach ujawniono również szczątki innych ciał. Między innymi w trumnie prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

W dalszej części:

 • Co o ekshumacji mówiła w wywiadzie dla DZ Barbara Dolniak
 • Kto domaga się od państwa potężnego odszkodowania
 • Przypominamy Grzegorza Dolniaka
Pozostało jeszcze 52% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Katarzyna Kapusta

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.