Ekstraklasa znów w Mielcu?

Czytaj dalej
Fot. Krzysztof Kapica
Kuba Zegarliński

Ekstraklasa znów w Mielcu?

Kuba Zegarliński

W 2015 roku w Mielcu odbyło się siedem spotkań ekstraklasy. Przy ul. Solskiego grała Termalica Bruk-Bet Nieciecza. Jesienią może to być Sandecja Nowy Sącz.

Sandecja Nowy Sącz zajmuje pozycję lidera Nice 1 ligi z dwoma punktami przewagi nad trzecią w tabeli Chojniczanką. Do końca sezonu pozostało jeszcze siedem kolejek, i w Nowym Sączu coraz głośniej mówi się o ekstraklasie. Drużyna prowadzona przez Radosława Mroczkowskiego wygrała cztery ostatnie mecze z rzędu i nie ma zamiaru się zatrzymywać.

Mielec jedną z opcji

O ile sportowo Sandecja wydaje się być gotowa na ekstraklasę, bowiem w jej składzie gra wielu piłkarzy z dużym doświadczeniem na najwyższym poziomie rozgrywkowym, to dużo do życzenia pozostawia chociażby stadion górali, który nie spełnia wymogów licencyjnych. Obecny obiekt w Nowym Sączu został oddany do użytku w 1970 roku. W latach 90-tych ubiegłego wieku wybudowano nowy budynek klubowy oraz trybunę krytą. Na tym jednak można zakończyć wyliczankę, gdyż od tamtego czasu niewiele się zmieniło. Stadion potrzebuje gruntownej modernizacji i jest pewne, że nie otrzyma ekstraklasowej licencji.

Zapobiegliwi działacze rozpoczęli już rozmowy z władzami Stali Mielec i Cracovii w sprawie wynajmu obiektu.

- Prezes Andrzej Danek odbył już pierwsze rozmowy na ten temat z szefami Stali. Myślimy też o grze na obiekcie w “Pasów”

- potwierdza nasze informacje rzecznik Sandecji, Marcin Rogowski.

Klub z Nowego Sącza w Mielcu i w Krakowie może liczyć na wsparcie miejscowych kibiców. Żyją oni bowiem w dobrej komitywie z fanami Sandecji.

- To dodatkowy atut - przyznają w Nowym Sączu.

Wszystko zależy od PZPN-u

W Mielcu potwierdzają wstępne zainteresowanie ze strony Sandecji. Bartłomiej Jaskot, dyrektor sportowy Stali Mielec zaznacza jednak, że żadne konkrety póki co nie padły.

- Odbyliśmy jedynie krótką rozmowę podczas naszego zeszłotygodniowego meczu w Nowym Sączu.

O ile oba klubu nie powinny mieć większych problemów z dogadaniem się, to na drodze może stanąć decyzja PZPN-u, który przy ustalaniu terminarza rozgrywek musiałby pójść na rękę jednemu i drugiemu klubowi. Dodatkowo należy zaznaczyć, że mielecki stadion nie ma podgrzewanej murawy. Co prawda w podręczniku licencyjnym PZPN-u istnieje furtka, w postaci zgody na grę na takim stadionie do 1 listopada, aczkolwiek po tej dacie Sandecja musiałaby zmienić obiekt.

Niewątpliwym plusem Mielca jest fakt, że był już gospodarzem meczów ekstraklasy. Z gościnności stadionu mieszczącego się przy ulicy Solskiego 1, niespełna dwa lata temu korzystała Bruk-Bet Termalica.

- Jeśli doszłoby do takiej sytuacji, że Sandecja będzie rozgrywać mecze ekstraklasy w Mielcu, to z pewnością podołamy temu wyzwaniu. Nasze doświadczenie pozwala mieć taką pewność. Termalica była bardzo zadowolona

- zaznacza Bartłomiej Jaskot. Na rozstrzygnięcie tej sprawy poczekamy do wakacji.

Kuba Zegarliński

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.