Ekstremalne upały w kwietniu? Jest taka prognoza [zdjęcia, wideo]

Czytaj dalej
Fot. Adam Wojnar
Agnieszka Romanowicz

Ekstremalne upały w kwietniu? Jest taka prognoza [zdjęcia, wideo]

Agnieszka Romanowicz

Oby sprawdziły się przewidywania Marcina Fiałka ze Świecia. Według niego wiosna zaskoczy nas wysokimi temperaturami.

- W marcu i kwietniu trudno o większą stabilizację aury w naszych szerokościach geograficznych. Z pewnością pojawią się jeszcze krótkotrwałe incydenty zimowe, mimo to od 20 marca do 10 kwietnia oczekuję kilku dni z bardzo przyzwoitymi temperaturami, przekraczającymi 15 stopni - mówi Marcin Fiałek, pasjonat meteorologii ze Świecia.

Kwiecień nie byłby sobą, gdyby trochę nie namieszał w pogodzie.

- Druga dekada miesiąca może być bardziej optymalna, w temperaturach i opadach zbliżonych do normy wieloletniej. Trzecia zaś może sprawić miłą niespodziankę.

Około i po 20 kwietnia oczekuję kilku dni z ekstremalnie wysoką temperaturą, być może pojawi się pierwsza fala upałów a po nich zaraz przejdą silne burze!

Za to maj ma być zimny i mokry.

- W Tatrach może jeszcze sypnąć śniegiem, a przymrozki możliwe będą nawet do 20 maja! Po 20 maja wreszcie powinno zacząć się ocieplać.

Czerwiec bez specjalnych odstępstw od normy.

- Od 20 czerwca do 5 lipca spodziewam się bardzo wysokich temperatur zbliżonych do 30 stopni, będzie też mnóstwo słońca, nie wykluczam krótkiej suszy! Od 5 do 12 lipca oczekuję spóźnionych, intensywnych opadów świętojańskich i burz. Miejmy nadzieję, że nie doprowadzą one do powodzi - uzupełnia Marcin Fiałek.Agnieszka Romanowicz

Bardzo lubię pisać i jestem wyczulona na krzywdę - to główne powody, dla których zostałam dziennikarką. Na co dzień piszę o wszystkim, a moje działki w „Gazecie Pomorskiej” to zdrowie psychiczne, uchodźcy, gaz łupkowy i pszczelarstwo. Interesuję się architekturą i kocham wieś.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.