Elektrociepłownia Katowice: tu jest źródło ciepła WIDEO 360 PROGRAM W 360 dookoła Śląska

Czytaj dalej
Fot. Justyna Przybytek
Justyna Przybytek - Pawlik

Elektrociepłownia Katowice: tu jest źródło ciepła WIDEO 360 PROGRAM W 360 dookoła Śląska

Justyna Przybytek - Pawlik

Miejsca nieznane, niezwykłe, często niedostępne. Do takich zaglądamy w programie W 360° dookoła Śląska. W kolejnym odcinku naszego cyklu jesteśmy w Elektrociepłowni Katowice. To miejsce, z którego dostarczane jest ciepło do Katowic, Siemianowic Śląskich, Sosnowca i Czeladzi ZOBACZCIE WIDEO 360 POWYŻEJ i ZDJĘCIA W GALERII ZDJĘCIOWEJ

Zasada "W 360° dookoła Śląska" jest prosta. Z kamerą 360° odwiedzimy miejsca niezwykłe, ciekawe i nieznane. Będą to też miejsca, do których generalnie trudno się dostać. Zajrzymy do nich i pokażemy je Państwu w pełnej panoramie 360 stopni, czyli najprościej rzecz ujmując z każdej strony.

ZOBACZ WIĘCEJ ODCINKÓW
W 360 DOOKOŁA ŚLĄSKA

Co w tym odcinku? Wiosna za pasem, ale sezon grzewczy - choć jako taki jest czysto umowny - wciąż trwa, zatem postanowiliśmy zajrzeć do źródła ciepła, a dokładniej miejsca, z którego ciepło jest nam dostarczane. Wybraliśmy Elektrociepłownię Katowice, należącą do Tauron Ciepło.

To olbrzymi zakład, w którym produkowane jest ciepło dla mieszkańców Katowic, Siemianowic Śląskich, Sosnowca i Czeladzi. W sezonie grzewczym na dobę spalane jest tu od 1000 do 1500 ton węgla w specjalnej komorze, w której temperatura osiąga od 800 do 850 stopni Celsjusza. Elementem charakterystycznym elektrociepłowni jest górujący nad nią komin wysoki na 200 metrów. Co się z niego wydobywa i dlaczego nie jest to... smog?

W 360° dookoła Śląska. Zobaczcie wszystkie odcinki [WIDEO]

Justyna Przybytek - Pawlik

Dziennikarka Dziennika Zachodniego oraz portalu dziennikzachodni.pl. Redaktor tygodnika miejskiego "Kocham Katowice" oraz serwisu katowice.naszemiasto.pl

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.dziennikzachodni.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.