Elektrociepłownia Katowice: tu jest źródło ciepła WIDEO 360 PROGRAM W 360 dookoła Śląska

Czytaj dalej
Fot. Justyna Przybytek
Justyna Przybytek - Pawlik

Elektrociepłownia Katowice: tu jest źródło ciepła WIDEO 360 PROGRAM W 360 dookoła Śląska

Justyna Przybytek - Pawlik

Miejsca nieznane, niezwykłe, często niedostępne. Do takich zaglądamy w programie W 360° dookoła Śląska. W kolejnym odcinku naszego cyklu jesteśmy w Elektrociepłowni Katowice. To miejsce, z którego dostarczane jest ciepło do Katowic, Siemianowic Śląskich, Sosnowca i Czeladzi ZOBACZCIE WIDEO 360 POWYŻEJ i ZDJĘCIA W GALERII ZDJĘCIOWEJ

Zasada "W 360° dookoła Śląska" jest prosta. Z kamerą 360° odwiedzimy miejsca niezwykłe, ciekawe i nieznane. Będą to też miejsca, do których generalnie trudno się dostać. Zajrzymy do nich i pokażemy je Państwu w pełnej panoramie 360 stopni, czyli najprościej rzecz ujmując z każdej strony.

ZOBACZ WIĘCEJ ODCINKÓW
W 360 DOOKOŁA ŚLĄSKA

Co w tym odcinku? Wiosna za pasem, ale sezon grzewczy - choć jako taki jest czysto umowny - wciąż trwa, zatem postanowiliśmy zajrzeć do źródła ciepła, a dokładniej miejsca, z którego ciepło jest nam dostarczane. Wybraliśmy Elektrociepłownię Katowice, należącą do Tauron Ciepło.

To olbrzymi zakład, w którym produkowane jest ciepło dla mieszkańców Katowic, Siemianowic Śląskich, Sosnowca i Czeladzi. W sezonie grzewczym na dobę spalane jest tu od 1000 do 1500 ton węgla w specjalnej komorze, w której temperatura osiąga od 800 do 850 stopni Celsjusza. Elementem charakterystycznym elektrociepłowni jest górujący nad nią komin wysoki na 200 metrów. Co się z niego wydobywa i dlaczego nie jest to... smog?

W 360° dookoła Śląska. Zobaczcie wszystkie odcinki [WIDEO]

Justyna Przybytek - Pawlik

Dziennikarka Dziennika Zachodniego oraz portalu dziennikzachodni.pl. Redaktor tygodnika miejskiego "Kocham Katowice" oraz serwisu katowice.naszemiasto.pl Absolwentka Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Katowiczanka. Fanka podróży krótkich i długich, jazdy na rowerze, spacerów i dobrych książek. Z Dziennikiem Zachodnim związana od 2007 roku.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.