Elektromobilni.pl, czyli jazda pod wyższym napięciem. Sprawdź czy się opłaca!

Czytaj dalej
Fot. Aleksandra Pazda
Marek Weckwerth

Elektromobilni.pl, czyli jazda pod wyższym napięciem. Sprawdź czy się opłaca!

Marek Weckwerth

Pod egidą Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych (PSPA) i Krajowego Ośrodka Zmian Klimatu (KOZK) uruchamiana jest kampania elektromobilni.pl, która ma budować świadomość społeczną i edukować w zakresie zerowej emisji w transporcie.

- Zeroemisyjna transformacja w sektorze transportu wymaga zmiany nawyków mobilnościowych Polaków. To rola nie tylko administracji publicznej, ale również wszystkich pozostałych interesariuszy tego rynku, w tym sektora biznesu- powiedział Michał Kurtyka, minister klimatu i środowiska.

Głównym elementem kampanii jest serwis elektromobilni.pl, stanowiący obszerną bazę wiedzy na temat elektromobilności oraz oferujący nowoczesne i interaktywne kalkulatory i porównywarki, uławiające zakup i użytkowanie samochodów elektrycznych, w tym m.in. mapa stacji ładowania, porównywarka taryfowa i całkowitych kosztów eksploatacji, kalkulatory kosztów podróży, ładowania czy emisji CO2.

- Każdy podmiot będzie mógł włączyć się w kampanię i zostać jej ambasadorem. Powstanie wirtualna mapa prezentująca miejsca przyjazne elektromobilności, a uczestnicy projektu zostaną wyposażeni w wiedzę i objęci programem szkoleń. Naszym celem są tysiące takich miejsc w Polsce - mówi dr Alicja Pawłowska – Piorun, p.o. kierownika Zakładu Niskoemisyjnego Transportu KOZK.

Marek Weckwerth

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.