Łukasz Klimaniec

Epidemia odwoła wczasy? Na razie można jeszcze zachować spokój, ale...

Planować wakacje w Grecji, Maroku czy Bułgarii w lipcu? Rzeczniczka konsumentów radzi,  by obserwować sytuację. A odstąpienie od umowy złożyć na 30-40 Fot. Pixabay Planować wakacje w Grecji, Maroku czy Bułgarii w lipcu? Rzeczniczka konsumentów radzi, by obserwować sytuację. A odstąpienie od umowy złożyć na 30-40 dni przed wyjazdem
Łukasz Klimaniec

Na dziesięć telefonów odbieranych każdego dnia w Biurze Powiatowego Rzecznika Konsumentów w Starostwie Powiatowym w Bielsku-Białej, aż siedem dotyczy problemu związanego z wykupionymi wakacjami – czy z powodu zagrożenia koronawirusem można zrezygnować z wyjazdu i odzyskać pieniądze?

Skala problemu jest ogromna – nie ukrywają urzędnicy w bielskim Starostwie Powiatowym. Wiele osób wakacyjne wyjazdy wykupiło lub zaplanowało jeszcze przed wybuchem epidemii.

– Ten problem dotyczy 85 procent wszystkich telefonów, jakie odbieramy – mówi Irena Krzanowska, Powiatowy Rzecznik Konsumentów w Bielsku-Białej. –Mieszkańcy pytają o wyjazdy zaplanowane na czerwiec i lipiec – dodaje.

Zgodnie z ustawą o usługach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych jest możliwe, by starać się o zwrot wpłaconych pieniędzy. Można odstąpić od umowy w sytuacji wystąpienia nieuniknionych i nadzwyczajnych okoliczności, które mają znaczący wpływ na realizację imprezy turystycznej lub przewóz podróżnych do miejsca docelowego. W takim przypadku można jednak żądać tylko zwrotu zapłaconej kwoty, nie możemy ubiegać się o dodatkowe odszkodowanie.

Pozostało jeszcze 58% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Łukasz Klimaniec

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.