Esbecy ostrzegali kapelana Solidarności. Dezubekizacja dopadła ich już dwa razy

Czytaj dalej
Fot. Jarosław Miłkowski
Jarosław Miłkowski

Esbecy ostrzegali kapelana Solidarności. Dezubekizacja dopadła ich już dwa razy

Jarosław Miłkowski

Tadeusz Klimanowski, Krzysztof Kęski oraz ich kolega Augustyn Skitek byli esbekami, którzy współpracowali z opozycją i Kościołem. W ramach dezubekizacji stracili część emerytur. Teraz walczą o to, by były one wypłacane w tej wysokości, co wcześniej.

- Nigdzie na świecie nie wprowadzono odpowiedzialności zbiorowej. Nawet SS-mani odpowiadali indywidualnie za to, co zrobili. To po pierwsze. A po drugie: czy ktoś jest mi w stanie wytłumaczyć, dlaczego moja sprawa została inaczej osądzona niż moich dwóch kolegów? Wszyscy trzej pracowaliśmy razem. W tym samym wydziale – mówi Augustyn Skitek.

Pozostało jeszcze 91% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Jarosław Miłkowski

Jestem dziennikarzem gorzowskiego działu miejskiego "Gazety Lubuskiej". Zajmuję się tym, co na co dzień dzieje się w Gorzowie - opisuję to, co dzieje się w magistracie, przyglądam się miejskim inwestycjom, jestem też blisko Czytelników. Często piszę teksty o problemach, z którymi mieszkańcy przychodzą do naszej redakcji w Gorzowie (Park 111, ul. Sikorskiego 111, II piętro). Poza tym bliskie mi są tematy związane z Kościołem. Od dzieciństwa jestem też miłośnikiem żużla, więc zajmuję się też tą dyscypliną sportu. Gdy żużlowcy rozgrywają sparingi, turnieje szkoleniowe a także jeżdżą w turniejach za granicą Polski, wybieram się tam z aparatem fotograficznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.