Patryk Drabek

Europejski Kongres Gospodarczy 2018: Biznes i polityka w Katowicach. Debaty o Europie i metropolii

Europejski Kongres Gospodarczy w 2018 roku odbywa się w Katowicach już po raz 10. Fot. Europejski Kongres Gospodarczy Europejski Kongres Gospodarczy w 2018 roku odbywa się w Katowicach już po raz 10.
Patryk Drabek

Trzy dni, ponad 150 sesji i debat oraz mnóstwo mniej formalnych spotkań przedsiębiorców, polityków czy naukowców. Tak wygląda dziesiąta, jubileuszowa edycja Europejskiego Kongresu Gospodarczego, która rozpoczęła się wczoraj w katowickim Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym.

Zarówno Europejski Kongres Gospodarczy, jak i Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia zrodziły się z marzeń. Były to marzenia, by zrobić coś wyjątkowego w niezwykłym miejscu - podkreślał podczas oficjalnego otwarcia kongresu Kazimierz Karolczak, przewodniczący zarządu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Nie przez przypadek te słowa odbiły się dużym echem, ponieważ Europejski Kongres Gospodarczy po raz pierwszy w historii odbywa się już na terenie metropolii.

- Od dziesięciu lat spotykamy się tu, na Śląsku, w Katowicach, by rozmawiać o najważniejszych sprawach dla polskiej i europejskiej gospodarki - mówił Wojciech Kuśpik, prezes zarządu PTWP SA, inicjator Europejskiego Kongresu Gospodarczego.
Jubileusz to świetna okazja do wspomnienia poprzednich edycji.

Pozostało jeszcze 61% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Patryk Drabek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.