Patryk Drabek

Europejski Kongres Gospodarczy w Katowicach 2018: Dyskusja o przyszłości Unii Europejskiej. Grozi jej rozpad?

W I rzędzie od prawej: Kazimierz Karolczak, Jarosław Wieczorek, Wojciech Saługa, Marcin Krupa, Wojciech Kuśpik i Jerzy Buzek Fot. Lucyna Nenow W I rzędzie od prawej: Kazimierz Karolczak, Jarosław Wieczorek, Wojciech Saługa, Marcin Krupa, Wojciech Kuśpik i Jerzy Buzek
Patryk Drabek

Podczas sesji inaugurującej dziesiątą edycję Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach rozmawiano na temat przyszłości Unii Europejskiej. Dyskusję „Nasza nowa Europa” poprowadził profesor Jerzy Buzek.

Na temat Unii Europejskiej dyskutowali: Jacek Czaputowicz, minister spraw zagranicznych, George A. Papandreu, premier Grecji w latach 2009-2011, Iveta Radičová, premier Słowacji w latach 2010-2012, Herman Van Rompuy, emerytowany przewodniczący Rady Europejskiej i premier Belgii w latach 2008-2009, Alexander Stubb, premier Finlandii w latach 2014-2015, minister finansów w latach 2015-2016 oraz wiceprezes zarządu Europejskiego Banku Inwestycyjnego. Głównym tematem była przyszłość Unii Europejskiej.

Najważniejsza współpraca
Herman Van Rompuy podkreślał, że nie możemy przewidzieć, kiedy nastąpi następny kryzys. Dlatego musimy być na to przygotowani.

- Nie można działać, gdy już dojdzie do kryzysu. Trzeba to zrobić znacznie wcześniej - mówił emerytowany przewodniczący Rady Europejskiej.

Zwracał również uwagę na to, że w przyszłości państwa Unii Europejskiej powinny stanowić jedność, współpracować ze sobą.

Pozostało jeszcze 70% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Patryk Drabek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.