Eurowizja Junior 2019: młode talenty w Arenie Gliwice już w ten weekend

Czytaj dalej
Fot. Arek Gola
Bartosz Wojsa

Eurowizja Junior 2019: młode talenty w Arenie Gliwice już w ten weekend

Bartosz Wojsa

Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci już w ten weekend odbędzie się w woj. śląskim, w Arenie Gliwice. Przyleciały do nas z tej okazji delegacje z 19 krajów, z których wokaliści powalczą o zwycięstwo w konkursie. Wydarzenie odbywa się w naszym regionie dzięki temu, że zeszłoroczny konkurs wygrała reprezentantka Polski - Roksana Węgiel.

Eurowizja Junior to międzynarodowy konkurs piosenki dla dzieci, który co roku odbywa się w innym kraju w zależności od tego, który reprezentant zwycięży daną edycję. W 2018 roku po raz pierwszy w historii Eurowizję Junior zwyciężyła przedstawicielka Polski - 14-letnia Roksana Węgiel, więc organizacja wydarzenia przypadła nam. Decyzja o tym, by impreza odbyła się w województwie śląskim, a konkretnie w Arenie Gliwice, została ogłoszona 6 marca w siedzibie TVP w Warszawie.

- Bardzo ważna była jakość hali i jej dostępność - tłumaczył podczas konferencji prezes TVP Jacek Kurski. Po nim głos zabrał marszałek województwa śląskiego Jakub Chełstowski, który przyznał, że jest to zaszczyt dla regionu i zapewnił, że Śląsk stanie na wysokości zadania. - Nasz obiekt jest przygotowany na organizację Eurowizji Junior 2019 - zapewniała również Patrycja Sopalska z Areny Gliwice. Obiekt został wybrany nie bez przyczyny. To jeden z najnowocześniejszych i największych konstrukcji tego typu w Polsce: ma dwie hale i łącznie ponad 27 tys. miejsc siedzących i stojących.

Pozostało jeszcze 67% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Bartosz Wojsa

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.