Andrzej Drobik

Fabryka IKEA w Skoczowie na sprzedaż. 300 pracowników zaskoczonych

Fabryka IKEA w Skoczowie na sprzedaż Fabryka IKEA w Skoczowie na sprzedaż
Andrzej Drobik

IKEA Industry postanowiła sprzedać swoją fabrykę w Skoczowie. Zakład, który zatrudnia 300 osób, czeka na nowego właściciela.

Firma IKEA Industry rozpoczęła poszukiwania nowego właściciela dla swojego zakładu produkcyjnego w Skoczowie. Decyzja dziwi wiele osób, zwłaszcza skoczowian, bo - jak zapewniają władze spółki - fabryka jest w bardzo dobrej kondycji finansowej. Wszystko rozbija się jednak o... brak możliwości rozbudowy zakładu.

- Żeby w pełni wykorzystać swój potencjał, zakład w Sko-czowie potrzebuje nowych produktów i nowych klientów. IKEA Industry nie jest odpowiednim podmiotem do prowadzenia działalności z klientami zewnętrznymi - mówi Henrik Andersson, menager dywizji Solid Wood w IKEA Industry.

Nie ma możliwości na rozbudowę

Jak twierdzi Andersson, sko-czowska fabryka może poch-walić się wysokim stopniem produktywności, ma ustabilizowane procesy produkcyjne i wartościowy park maszynowy. W ostatnim czasie zakład przeszedł wewnętrzne audyty z bardzo dobrym rezultatem oraz został nagrodzony za swoje produkty.

Skąd więc decyzja o sprzedaży zakładu? Jak tłumaczą władze spółki, fabryka technologicznie jest przygotowana do prowadzenia konkurencyjnej produkcji z większym portfolio produktów niż dotychczas, a zatem także dla klientów spoza grupy IKEA.

Pozostało jeszcze 60% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Andrzej Drobik

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.