Fałszywi policjanci wyłudzili ponad 300 tys. złotych

Czytaj dalej
Fot. archiwum
Joanna Krężelewska

Fałszywi policjanci wyłudzili ponad 300 tys. złotych

Joanna Krężelewska

- Pani Eleonora, żeby przeżyć, musiała pożyczać pieniądze. Straciła wszystkie oszczędności i nie miała na chleb! - podkreślił w mowie końcowej prokurator Tomasz Bodo. Jego słów słuchało czterech oskarżonych o wyłudzenia metodą „na policjanta”. Oszukani seniorzy stracili od 50 do 120 tys. złotych.

W Sądzie Okręgowym w Koszalinie zakończył się proces w sprawie przestępstw, których sprawcy bezlitośnie wykorzystują starsze osoby. 24-letni Norbert P. i 30-letni Damian M. stanęli pod zarzutem uczestnictwa w zorganizowanej grupie, mającej na celu wyłudzenie mienia przez podszywanie się pod policjanta Centralnego Biura Śledczego i wyłudzenie pieniędzy pod pozorem prowadzenia czynności operacyjnych.

Pozostało jeszcze 65% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Joanna Krężelewska

Rocznik 1983. Absolwentka Wydziału Nauk Historycznych na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Studentka psychologi na Uniwersytecie Gdańskim. Od 2006 roku dziennikarka „Głosu Pomorza”, dziś „Głosu Koszalińskiego”. Na łamach dziennika relacjonuje przebieg procesów sądowych w sprawach karnych. Pisze o kulturze, sprawdza, co dzieje się w gminie Sianów i gminie Karlino. Na gk24.pl prowadzi magazyn poświęcony kulturze. Autorka książki „Historia pisana zbrodnią”, poświęconej najgłośniejszym procesom sądowym w sprawach karnych, które toczyły się przed koszalińskim sądem po II wojnie światowej. Nałogowo czyta, szczególnie kryminały i przepisy kulinarne. Uwielbia podróże, żeglowanie, wycieczki rowerowe, las i mokry nos psa Muffina.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.