Fałszywy policjant wyłudził 200 tys. zł. Jego wspólnicy nadal są na wolności

Czytaj dalej
Arek Biernat

Fałszywy policjant wyłudził 200 tys. zł. Jego wspólnicy nadal są na wolności

Arek Biernat

30-letni Wojciech K., rencista i były pracownik PKS-u podawał się za policjanta i wyłudzał pieniądze. Jego ofiarami byli seniorzy, którzy w dobrej wierze przekazywali mu oszczędności całego życia. Nie działał sam. Jego wspólnicy nadal są na wolności. Szuka ich policja. Uważajcie.

Halo? Z tej strony funkcjonariusz z komendy policji. Pani wnuk miał poważny wypadek drogowy i potrzebuje pomocy. Może uniknąć poważnych konsekwencji. Sprawę można załatwić polubownie, ale do tego potrzebne będą pieniądze...

Od dłuższego czasu seniorzy z powiatu wodzisławskiego odbierali tego typu telefony. Niestety, część z nich w dobrej wierze dała się nabrać i straciła oszczędności całego życia, sięgające kilkudziesięciu tysięcy złotych. Ale w ostatnim czasie telefony ucichły. Być może dlatego, że w sprawie oszustw na tzw. policjanta, śledczy z wodzisławskiej komendy policji odnotowali spory sukces i zatrzymali podejrzanego.

To Wojciech. K., 30-letni... rencista i były pracownik PKS-u. Mieszkańcowi Wodzisławia Śl. zarzuca się 6 czynów na skutek których seniorzy z regionu tracili pieniądze, często zbierane przez całe życie. Łącznie mógł wyłudzić nawet 200 tysięcy złotych!

- To nie były pojedyncze incydenty, tylko zaplanowane akcje, mające na celu oszukać osoby w podeszłym wieku. Od jednego z poszkodowanych wyłudzono 60 tysięcy złotych - podkreśla prokurator Marcin Felsztyński, szef prokuratury rejonowej w Wodzisławiu Śląskim.

Podejrzany miał działać na terenie powiatów: wodzisławskiego, gliwickiego, mikołowskiego, a także w Jastrzębiu-Zdroju.

W dalszej części:

 • Co pomogło w zatrzymaniu sprawcy
 • Czy oszust miał wspólników
 • Jaki majątek zabezpieczono
Pozostało jeszcze 61% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Arek Biernat

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.