Falubaz jeszcze w budowie

Czytaj dalej
Fot. archiwum Stanisława Leszczyńskiego
Marcin Łada

Falubaz jeszcze w budowie

Marcin Łada

Długie miesiące oczekiwania i wreszcie start. W niedzielę, 10 kwietnia o 19.30 Ekantor.pl Falubaz podejmie Betard Spartę w pierwszym meczu sezonu.

Inauguracja i trener Marek Cieślak od początku ma pod górkę. Pojedzie miotający się na treningach Kenni Larsen czy może jednak zastępstwo zawodnika za Jarosława Hampela? Co z formacją juniorską, z której w środę wyłamał się kontuzjowany Alex Zgardziński?

- Nasza drużyna prezentuje się dobrze i mamy różne możliwości taktyczne, ale ostateczne decyzje zapadną po ostatnim treningu, bo wszyscy będą na torze w piątek i w sobotę. Jedno jest pewne, musimy tak pojechać, żeby wygrać ten mecz. To bardzo ważne spotkanie i może nas ustawić w kolejce do play offów. Jestem optymistą - zapowiedział trener Cieślak.

Szkoleniowca pytaliśmy o formę zawodników. Komplementował Patryka Dudka i Piotra Protasiewicza, dodał, że Jason Doyle też jest w formie. - Ogólnie jedzie bardzo dobrze i wierzę, że będzie naszym czołowym zawodnikiem - ocenił.

Wysoką notę za stabilność i za zaangażowanie dostał także Andriej Karpow. - Najwięcej problemów jest z Larsenem, który narzeka na sprzęt. Jego mechanik mówi, że w ubiegłym roku to chodziło, a teraz nie chodzi. Mamy plan, żeby mu pomóc i zobaczymy, jak mu to wyjdzie - powiedział Cieślak i nie chciał wprost zdradzić czy Duńczyk dostanie silniki od Jarosława Hampela, który będzie w Zielonej Górze razem ze swym mechanikiem. Z dalszej rozmowy wyszło, że dostanie. Trener chce zobaczyć, ile w tym wszystkim jest po stronie motocykli, a ile po stronie samego zawodnika. Jeśli „kaleczy” Larsen to w niedzielę bankowo wpiszemy do programów „ZZ”.

W formacji juniorskiej z konieczności Zgardzińskiego zastąpi Sebastian Niedźwiedź. - Przyszedł do nas po naukę, a zamiast tego zostanie wrzucony na głęboką wodę. Jeśli troszkę pomoże mu się ze sprzętem to on potrafi jechać, wystartować. Zobaczymy. Nie mamy nic do stracenia. Postawimy na niego i może coś tam dziobnie - powiedział Cieślak i dodał, że pozostawi Niedźwiedzia pod 15., żeby w drugiej, być może kluczowej, części zawodów częściej startował wyżej notowany Krystian Pieszczek.

O rywalach nasz trener powiedział, że to równa i mocna drużyna, której nie musi rozpracowywać, bo zna ich wszystkich doskonale. Jest respekt, ale nie bojaźń. Zapowiada się naprawdę ciekawe widowisko.

Uwaga, przy strefie Falubaziaka stanie Foto-Kiosk „Gazety Lubuskiej”. Na miejscu można wypożyczyć dodatkowe kibicowskie gadżety, zrobić makijaż, a później strzelić sobie fotkę solo lub rodzinnie i natychmiast dostać ją do ręki. Galeria po meczu na www.gazetalubuska.pl

Kenni Larsen (na pierwszym planie) do soboty powalczy o skład. Jason Doyle już nie musi tego robić.
archiwum Stanisława Leszczyńskiego Kenni Larsen (na pierwszym planie) do soboty powalczy o skład. Jason Doyle już nie musi tego robić.

Ważne dla kibiców

Awizowane składy, Betard Sparta: 1. Tai Woffinden, 2. Nick Morris, 3. Szymon Woźniak, 4. Tomasz Jędrzejak, 5. Maciej Janowski, 6. Maksym Drabik, 7. Damian Dróżdż.
Ekantor.pl Falubaz: 9. Patryk Dudek, 10. Andriej Karpow, 11. Jason Doyle, 12. Kenni Larsen, 13. Piotr Protasiewicz, 14. wakat 15. Sebastian Niedźwiedź. 18.00 - otwarcie bram istrefy Falubaziaka zJarosławem Hampelem; 19.00 - próba toru. Sędziuje Remigiusz Substyk.

Bilety: 35 zł - normalny, 25 - ulgowy i 10 - dziecięcy (sektory K1 - K10, B - G, H1 - H3); 45 - normalny, 35 - ulgowy i 10 - dziecięcy (I - J, A1 - A2); 150 zł (VIP).
Rodzinne na sektor C: dorosły + dziecko - 36 zł, dorosły + 2 dzieci - 37, dorosły + 3 dzieci - 38, dorosły + 4 dzieci - 39, dorosły + 5 dzieci - 40, 2 dorosłych + dziecko - 61, 2 dorosłych + 2 dzieci - 62, 2 dorosłych + 3 dzieci - 63, 2 dorosłych + 4 dzieci - 64.

Autor: Marcin Łada

Marcin Łada

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.