Łukasz Klimaniec

Fatalna sytuacja TS Podbeskidzie. Miejskie pieniądze trafiają do klubu, ale...

Miasto znów ratuje klub. A to budzi coraz większe kontrowersje Fot. FOT. Łukasz Klimaniec Miasto znów ratuje klub. A to budzi coraz większe kontrowersje
Łukasz Klimaniec

Wobec fatalnej sytuacji finansowej TS Podbeskidzie politycy Porozumienia dla Bielska-Białej skierowali pisma m.in. do prokuratury i Regionalnej Izby Obrachunkowej o sprawdzenie czy miasto zgodnie z prawem udziela wsparcia finansowego klubowi.

Poinformował o tym wczoraj Janusz Buzek, lider Porozumienia dla Bielska-Białej. Podkreślił, że ugrupowanie sprzeciwia się kolejnemu, niekonsultowanemu z mieszkańcami, wsparciu finansowemu dla TS Podbeskidzie SA, do którego ma dojść w następstwie podjętej we wtorek uchwały o zmianie budżetu miasta.

- Kolejne 2,5 mln zł, jakie może trafić do tej spółki z miejskich pieniędzy, powiększy wielomilionowe wsparcie otrzymane w ostatnich latach przez klub, który jest w fatalnej sytuacji finansowej, nie osiąga oczekiwanych wyników sportowych i przyciąga na swoje mecze niewielką ilość kibiców - argumentował Janusz Buzek.

Wskazał na wątpliwości, jakie budzi idea konkursu rozpisanego przez miasto, który w praktyce mógł wygrać tylko jeden klub, ale i prawną możliwość finansowania profesjonalnego klubu piłkarskiego przez miasta.

W dalszej części:

 • Co zaproponowało ugrupowanie
 • Co działo się na wtorkowej sesji
 • Co mówią władze miasta
Pozostało jeszcze 57% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Łukasz Klimaniec

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.