Ferie? Maluchy nie będą się nudzić

Czytaj dalej
Fot. Gubin Nasze Miasto
Łukasz Koleśnik

Ferie? Maluchy nie będą się nudzić

Łukasz Koleśnik

Wyjazdy, warsztaty oraz masa zabawy. To właśnie czeka dzieci w czasie ferii zimowych. Gdzie dokładnie?Sprawdź w naszym informatorze.

KROSNO ODRZAŃSKIE

Zimowa Ferajna z Centrum Artystyczno-Kulturalnym i Ośrodkiem Sportu i Rekreacji

PONIEDZIAŁEK, 18 stycznia
Wyjazdy oraz warsztaty dla uczniów szkoły podstawowej nr 1, zespołu edukacyjnego w Osi-ecznicy oraz szkoły podstawowej w Radnicy. W poniedziałek wyjazd do Zielonej Góry; warsztaty tworzenia lizaków; zwiedzanie kulis teatru lubuskiego wraz z lekcją teatralną. Godziny wyjazdów/przyjazdów: Szkoła Podstawowa nr 1 – wyjazd o godz. 10.00 sprzed CAK Zamek. Przyjazd ok. godz. 15.15; Zespół Edukacyjny w Osiecznicy – wyjazd o godz. 9.30 sprzed szkoły. Przyjazd ok. godz. 15.30; Szkoła Podstawowa w Radnicy – wyjazd o godz. 9.00 sprzed szkoły. Przyjazd ok. godz. 16.00.

WTOREK, 19 stycznia
Wyjazd do Zielonej Góry do kina. Godziny wyjazdów/przyjazdów: Szkoła Podstawowa nr 1 – wyjazd o godz. 10.00 sprzed CAK Zamek. Przyjazd ok. godz. 14.45; Zespół Edukacyjny w Osiecznicy – wyjazd o godz. 9.30 sprzed szkoły. Przyjazd ok. godz. 15.00; Szkoła Podstawowa w Radnicy – wyjazd o godz. 9.00 sprzed szkoły. Przyjazd ok. godz. 15.30.

ŚRODA, 20 stycznia
Wyjazdy dla uczniów szkoły podstawowej nr 2 oraz 3 i zespołu szkół w Wężyskach. Wyjazd do Zielonej Góry, do kina). Godziny wyjazdów/przyjazdów: Szkoła Podstawowa nr 2 i 3 – wyjazd o godz. 10.00 sprzed CAK Zamek. Przyjazd ok. godz. 14.45; Zespół Szkół w Wężyskach – wyjazd o godz. 9.30 spod szkoły. Przyjazd ok. godz. 15.30.

CZWARTEK, 21 stycznia
Wyjazd do Zielonej Góry:warsztaty tworzenia lizaków oraz zwiedzanie kulis teatru lubuskiego wraz z lekcją teatralną.Godziny wyjazdów/przyjazdów: Szkoła Podstawowa nr 2 i 3 – wyjazd o godz. 10.00 sprzed CAK Zamek. Przyjazd ok. godz. 15.15; Zespół Szkół w Wężyskach – wyjazd o godz. 9.30 sprzed szkoły. Przyjazd ok. 15.45.

PIĄTEK, 22 stycznia
Finał dla wszystkich szkół. Zajęcia i warsztaty artystyczne oraz rekreacyjne i stacjonarne
w hali sportowo-widowiskowej w Krośnie Odrz. Zajęcia otwarte/ grupy bez limitu. Autokar podstawiony do szkół na terenach wiejskich. Godziny wyjazdów/przyjazdów: Zespół Edukacyjny w Osiecznicy – grupa 20 dzieci – wyjazd o godz. 9.30 sprzed szkoły. Przyjazd ok. godz. 14.15; Szkoła Podstawowa w Radnicy – grupa 20 dzieci – wyjazd ok. godz. 9.00 sprzed szkoły. Przyjazd ok godz. 14.45; Zespół Szkół w Wężyskach – grupa 20 dzieci – wyjazd o godz. 9.30 sprzed szkoły. Przyjazd ok. godz. 14.30.

GUBIN

Zimowisko z Gubińskim Domem Kultury. Zmiany mogą nastąpić w projekcjach filmowych oraz w organizacji wycieczek plenerowych w zależności od pogody.

PONIEDZIAŁEK, 18 stycznia
Godz. 10.oo – 15.oo(sala widowiskowa). Rozpoczęcie ferii:
zapoznanie z programem,
podział na grupy: dziennikarska, plastyczna, taneczno – teatralna, seans filmowy - GDK, spotkanie z policjantem, zabawy integracyjne, obiad.

WTOREK, 19 stycznia
Godz. 9.oo – 15.oo (sala widowiskowa, galeria): seans filmowy - GDK, zajęcia w grupach, strzelnica (grupa I), obiad.

ŚRODA, 20 stycznia
Godz. 10.oo – 15.oo (basen , sala widowiskowa, galeria): wyjście na basen (10.oo – 12.oo), seans filmowy dla SP 1( 10.oo – 12.oo), zajęcia w grupach, obiad.

CZWARTEK, 21 stycznia
Godz. 8.oo – 15.oo (Zielona Góra): seans filmowy - świetlica (godz. 10.oo – 12.00), wyjazd do Zielonej Góry – Cinema City Fokus 8.30 wyjazd), obiad.

PIĄTEK, 22 stycznia
Godz.10.oo – 15.00 (plener,sala widowiskowa, galeria), zabawy w plenerze - żołnierski zwiad, zajęcia w grupach, obiad.

PONIEDZIAŁEK, 25 stycznia
Godz. 10.oo – 15.oo(Guben, sala widowiskowa):wycieczka do Guben – muzeum; seans filmowy w GDK; obiad.

WTOREK, 26 stycznia
Godz. 10.oo – 15.oo(sala widowiskowa, strzelnica): zajęcia w grupach; strzelnica (grupa II), obiad.

ŚRODA, 27 stycznia
Godz. 10.oo – 15.oo ( basen, sala widowiskowa, galeria): wyjście na basen (10.oo – 12.oo); zajęcia w grupach; obiad.

CZWARTEK, 28 stycznia
Godz. 10.oo – 15.oo (Dzikowo): wyjazd do Dzikowa: spotkanie z nadleśniczym, pieczenie kiełbasek, piosenki i zabawy przy ognisku, obiad.

PIĄTEK, 29 stycznia
Godz. 10.oo – 15.oo(sala widowiskowa, galeria): zajęcia w grupach (przygotowania do balu), prezentacja poszczególnych grup, bal przebierańców - dyskoteka, obiad.

BOBROWICE

Ferie ze szkołą w Bobrowicach. Zajęcia będą odbywać się w godzinach od 9.00 do 13.00. Uczestnicy zajęć odbywających się w szkole otrzymają posiłek. Dojazd we własnym zakresie oraz dostępnymi autobusami liniowymi.

PONIEDZIAŁEK, 18 stycznia
Poranek filmowy, wyjazd do Cinema City.

WTOREK, 19 stycznia
Ciekawe zadania matematyczne dla gimnazjalistów – przygotowanie do konkursu rejonowego z matematyki.

ŚRODA, 20 stycznia
Gry i zabawy na śniegu – kulig z ogniskiem (w zależności od pogody); Gry językowe.

CZWARTEK, 21 stycznia
Bal karnawałowy dla najmłodszych; zajęcia sportowe na hali.

PIĄTEK, 22 stycznia
Dzień z filmem.

DĄBIE

(jeszcze brak godzin)

PONIEDZIAŁEK, 25 stycznia
Tańce w SPGronów; wyjazd na basen do Zielonej Góry - filia w Połupinie; gry oraz zabawy logiczne i zajęcia z matematyki w gimnazjum w Dąbiu.

WTOREK, 26 stycznia
Zabawy plastyczne w SPGronów; wyjazd do Zielonej Góry na basen - filia SP w Kosierzu i Szczawnie; wyjazd do sali zabaw Budland - filia SP w Połupinie; zajęcia sportowe, matematyczne oraz komputerowe w gimnazjum w Dąbiu.

ŚRODA, 27 stycznia
Zajęcia sportowe w hali w Dąbiu - SPGronów oraz filie Połupin, Szczawno i Kosierz; wyjazd na lodowisko do Słubic dla gimnazjalistów; zajęcia plastyczne w SPGronów; gry i zabawy - filia w Kosierzu.

CZWARTEK, 28 stycznia
Wyjazd do kina - SPGronów i filia w wPołupinie; bal w Kosierzu; zajęcia z fizyki w Dąbiu; turniej piłki w gimnazjum.

PIĄTEK, 29 stycznia
Wycieczka do planetarium w Zielonej Górze - filia w Szczawnie i Kosierzu.

Łukasz Koleśnik

Co robię?


Żadna tematyka mnie nie odstrasza. Biznes, polityka, sport, reportaże, fotoreportaże, relacje, newsy, historia. Dzięki temu też pogłębiam swoją wiedzę i doskonalę swoje umiejętności.


Największą satysfakcję z pracy mam wtedy, kiedy w jakiś sposób mogę pomóc. Dlatego często opisuję ludzi z problemami, chorych i potrzebujących oraz zachęcam do pomocy. I kiedy uda się pomóc nawet w najmniejszym stopniu, to jest plus. 


Działam głównie na terenie powiatu krośnieńskiego. Obecnie trzymam rękę na pulsie, jeśli chodzi o poszczególne inwestycje w regionie, jak chociażby przygotowywane podniesienie zabytkowego mostu w Krośnie Odrzańskim (Czy zabytkowy most w Krośnie Odrzańskim zostanie podniesiony w tym roku? To coraz mniej prawdopodobne), przyglądam się rozwojowi szpitala w regionie (Zachodnie Centrum Medyczne w końcu kupiło nowy rentgen do szpitala. Budynek w Gubinie doczeka się termomodernizacji).


Jak trafiłem do Gazety Lubuskiej?


W Gazecie Lubuskiej jestem zatrudniony od kwietnia 2015 roku. Wcześniej też pracowałem jak dziennikarz, głównie na terenie Gubina i okolic. Tam stawiałem też swoje pierwsze kroki w zawodzie, poznałem podstawy, złapałem kontakty.


Początkowo nie łączyłem swojej przyszłości z dziennikarstwem. Myślałem o informatyce albo aktorstwie (wiem, spory rozstrzał ;) ). Ostatecznie trafiłem jednak na studia do Wrocławia, gdzie studiowałem na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Poszczęściło mi się i po studiach zacząłem pracę w zawodzie oraz trwam w nim do dziś.


O mnie


Jestem miłośnikiem piłki nożnej oraz koszykówki. Od lat zapalony kibic Borussii Dortmund. Łatwo się domyślić, że w wolnym czasie lubię oglądać mecze, ale nie tylko. Czytam książki. Głównie kryminały lub biografie. Kinomaniak. Oglądam filmy (fan Gwiezdnych Wojen, ale tych starych) i seriale (za dużo by wymieniać). Lubię czasem pobiegać (za rzadko, co po mnie widać ;) ). Tak w skrócie. To tyle :)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.