Ferie spędzą z dala od komputerów

Czytaj dalej
Fot. Alicja Kalinowska
Alicja Kalinowska

Ferie spędzą z dala od komputerów

Alicja Kalinowska

O wypoczynek w Wąbrzeźnie i okolicach zatroszczą się m.in. biblioteki i domy kultury.

W poniedziałek rozpoczną się białe wakacje. Dzieci mogą spędzić je na zajęciach organizowanych w różnych placówkach w mieście i gminach. Co najważniejsze udział w większości z nich jest bezpłatny.

Oczywiście, zimowe ferie kojarzą się przede wszystkim z szaleństwami na śniegu. W mieście nie brakuje miejsc, gdzie najmłodsi mogą zjeżdżać bezpiecznie na sankach. Jeśli tylko pogoda będzie odpowiednia, zostanie przygotowane lodowisko. Tradycyjnie będzie się ono mieściło w okolicach boiska Malta.

Jeśli natomiast dzieci i nastolatki będą miały ochotę spędzić tegoroczne ferie zimowe w bardziej twórczy sposób mogą skorzystać z propozycji przygotowanych przez bibliotekę i Wąbrzeski Dom Kultury.

Za organizację pierwszego tygodnia ferii zimowych odpowiedzialna jest wąbrzeska biblioteka. Zajęcia będą odbywały się w g. 11-13, od poniedziałku do piątku. Co zaplanowano? Przede wszystkim warsztaty plastyczne, wspólne czytanie bajek oraz zajęcia ruchowe z wykorzystaniem m.in. chusty animacyjnej. W drugim tygodniu białych wakacji rozpoczną się zajęcia w WDK. Zaplanowano warsztaty teatralne, zajęcia sportowe. W ramach ferii odbędzie się również spektakl teatralny w wykonaniu aktorów z Art-Re i bezpłatny seans kinowy. Ferie zimowe zakończą się balem przebierańców. Spotkania w domu kultury odbywają się w godz. 11-13.

Tradycyjnie już zajęcia zimowe będą odbywały się w Gminnym Ośrodku Kultury w Książkach. Jego pracownicy przygotowali kilka propozycji wspólnie z biblioteką. Zaplanowano zajęcia, sportowe, plastyczne i z programowania robotów. W ferie odbędzie się też cykl spotkań z mikołajem dla dzieci w poszczególnych sołectwach.

W gminie Wąbrzeźno zajęcia będą odbywały się w bibliotekach w pierwszym tygodniu ferii zimowych. Zaplanowano m.in. zajęcia plastyczne, gry i zabawy w bibliotece gminnej w Pływaczewie i jej filiach w: Wałyczu, Orzechowie, Myśliwcu oraz Ryńsku.

Również w bibliotece w Dębowej Łące zaplanowano spotkania feryjne w pierwszym tygodniu. W godzinach 10 - 13 będą odbywały się m.in. zajęcia plastyczne i ruchowe.

W Płużnicy natomiast, w pierwszym tygodniu ferii, w sali gimnastycznej zaplanowano zajęcia sportowe: dla ucznów klas I - III w godz. 10 - 11.30, a IV - VI w godz. 11.30 - 13.00. Organizatorzy nie zapewniają dowozu dzieci do Płużnicy.

Alicja Kalinowska

Z "Gazetą Pomorską" jestem związana od 2004 roku.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.