Katarzyna Kapusta

Festiwal Ave Maria w Czeladzi: Zagra Józef Skrzek i Arka Noego. Święto melomanów potrwa 4 dni

Tegoroczną edycję festiwalu Ave Maria zainauguruje Józef Skrzek, który skomponował na tę okazję suitę Fot. Lucyna nenow Tegoroczną edycję festiwalu Ave Maria zainauguruje Józef Skrzek, który skomponował na tę okazję suitę
Katarzyna Kapusta

Utalentowani artyści, wspaniałe głosy i doskonała, jakże zróżnicowana muzyka. Jutro rozpoczyna się XIX Festiwal Ave Maria w Czeladzi. Będzie prawdziwym świętem dla melomanów. Ta podróż muzyczna potrwa cztery dni.

Tegoroczną, dziewiętnastą już edycję Festiwalu Ave Maria rozpocznie koncert wybitnego multiinstrumentalisty Józefa Skrzeka, który jutro odbędzie się w Galerii Sztuki Współczesnej Elektrownia przy ul. Dehnelów. Józef Skrzek zaprezentuje specjalnie skomponowaną na tę okazję suitę „Ave Industria”. Artyście towarzyszyć będzie kliku muzyków, w tym Jerzy Piotrowski, perkusista SBB.

W piątek z kolei przeniesiemy się do wnętrza kościoła św. Stanisława B.M. w Czeladzi. W dostojnych wnętrzach odbędzie się Turniej Tenorów.

- XIX Festiwal Ave Maria to ważne wydarzenie na kulturalnej mapie, nie tylko Czeladzi, ale i całego Zagłębia Dąbrowskiego. Wiele miesięcy starannych przygotowań, zaowocowało powstaniem interesującego i urozmaiconego programu, który aspiruje do zaspokojenia nawet najbardziej wyszukanych gustów muzycznych - mówi Zbigniew Szaleniec, burmistrz Czeladzi.

Jak co roku kościół św. Stanisława B.M., także otwiera się na muzykę.

W dalszej części:

 • Co o festiwalu mówi proboszcz parafii
 • Kto jeszcze wystąpi w Czeladzi
 • Co będzie się działo na rynku
Pozostało jeszcze 61% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Katarzyna Kapusta

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.