MM

Festiwal książki, teatr lub wycieczka

Festiwal książki, teatr lub wycieczka
MM

Na Festiwal Kryminału zaprasza jutro o godz. 17 filia Poleskiego Ośrodka Kultury przy ul. Bratysławskiej 6A.
W programie spotkanie z pisarzem Ryszardem Ćwirlejem i promocja jego najnowszej książki pt. „Ostra jazda”.

Autor jest dziennikarzem telewizyjnym, od 2010 roku wykłada na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Najbardziej znany jest jego cykl powieści kryminalnych o milicjantach/policjantach z Poznania, których akcja toczy się od lat 80-tych XX wieku do czasów współczesnych. Ryszard Ćwirlej był też trzykrotnie nagrodzony Nagrodą Wielkiego Kalibru dla autorów powieści kryminalnych.

Każdemu spotkaniu festiwalowemu towarzyszyć będzie sprzedaż omawianej książki. Udział jest bezpłatny, zapisy pod numerem (42) 687-02-07.

Kto woli teatr, może jutro o tej samej porze wybrać się do Centrum Kultury Młodych (ul. Lokatorska 13) na spektakl „Cisza”. Zagrają w nim członkowie grupy teatralnej „Ponadczasowi bez Granic”.

Przedstawienie jest widowiskiem kabaretowym, którego bohaterowie muszą zmierzyć się z życiowym problemem – ZUS zbankrutował, nie ma już emerytur i rent. Skąd w takiej sytuacji wziąć środki do życia? Przedsiębiorcze panie próbują zachęcić panów, żeby zaczęli zarabiać na utrzymanie, a panowie myślą podobnie o paniach. Co z tego wyniknie? Zapisy nie są wymagane, udział jest bezpłatny.

W niedzielę, 17 listopada, Klub Turystów Pieszych „Stonoga” zaprasza z kolei na pieszą wycieczkę z Teofilowa przez ul. Rojną i Romanów do Aleksandrowa Łódzkiego. Zbiórka o godz. 9.50 na krańcówce autobusowej u zbiegu ulic Rojnej i Szczecińskiej (można dojechac autobusami 84A i B, 96A i B oraz 96A, B i C). Zapisy pod numerem 509-758-139.

MM

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.